Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Gala Szlachetnej Paczki w Wodzisławiu Śl. "Ludzka bieda ma przeróżne oblicza" [ZDJĘCIA,WIDEO]

Szlachetnej Paczki nie udałoby się zrealizować, gdyby nie ogromne zaangażowanie wolontariuszy, darczyńców i sponsorów. To właśnie oni byli bohaterami poniedziałkowej gali, podczas której podziękowano im za ich bezinteresowny dar serca i niesienie pomocy potrzebującym.

Gala Szlachetnej Paczki w Wodzisławiu Śl. "Ludzka bieda ma przeróżne oblicza" [ZDJĘCIA,WIDEO]
- Nadal jest spora ilość ludzi, która kawałek swojego serca potrafi przekazać tym, którzy potrzebują pomocy. Cieszy mnie ich postawa i to, że takie osoby są wśród nas - mówił ze sceny sekretarz powiatu wodzisławskiego Michał Lorek. (fot. Justyna Koniszewska/Lechosław Hojka)

Zeszłoroczna edycja Szlachetnej Paczki pozwoliła po raz kolejny utwierdzić się w przekonaniu, że na świecie nie brakuje dobrych, wrażliwych na los innych, ludzi. Paczki dla rodzin, których historie sprawiają, że serce się kraje, a łzy same cisną się do oczu, przygotowywało tysiące ludzi w całej Polsce. Nie inaczej było w powiecie wodzisławskim. 16 stycznia w Wodzisławskim Centrum Kultury odbyła się Gala Szlachetnej Paczki. Była to doskonała okazja, by podziękować wolontariuszom, darczyńcom i sponsorom za ich bezinteresowny dar serca niesienia pomocy drugiemu człowiekowi.

Samorząd też pomagał

Jako pierwszy głos podczas gali zabrał sekretarz powiatu wodzisławskiego Michał Lorek. Zwróćmy uwagę, że pracownicy Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. wspólnie z Zarządem Powiatu oraz powiatowymi radnymi od wielu lat wspierają Szlachetną Paczkę. W zeszłym roku ufundowana przez samorządowców i urzędników paczka trafi do 24-letniego mieszkańca naszego powiatu. Za zebrane pieniądze, czyli nieco ponad 3 tys. zł, kupiono m.in.: meble kuchenne, grzejnik olejowy, sprzęt AGD, odzież, żywność i środki czystości. - Nadal jest spora ilość ludzi, która kawałek swojego serca potrafi przekazać tym, którzy potrzebują pomocy. Cieszy mnie ich postawa i to, że takie osoby są wśród nas. Dziękuję im bardzo - mówił Michał Lorek. Za ofiarowany czas, serce i pomoc wolontariuszy, darczyńcom i sponsorom dziękowała także Małgorzata Mokrosz z Urzędu Miasta w Radlinie. - Wasze zaangażowanie, poświęcenie i czas działa cuda - mówiła.

Liczby są ważne, ale nie najważniejsze

Liderką Szlachetnej Paczki działającej w Wodzisławiu Śl. i obejmującą powiat wodzisławski była Agata Baranska. To ona koordynowała pomoc, jaka trafiła do rodzin z naszego regionu. - Naszym naczelnym celem i idea jest pomaganie w świątecznym bożonarodzeniowym czasie - mówiła. Dodała, że w rejonie wodzisławskim serce i czas podarowało 25 wolontariuszy. Podkreśliła, że to właśnie oni odwiedzają rodziny, nadzorują zbiórki i czuwają nad przebiegiem akcji. Przez ich ręce pomoc trafiła do 51 rodzin. - Były to głównie osoby starsze, schorowane, z niepełnosprawnościami. Były też rodziny dotknięte różnymi zdarzeniami losowymi, a także rodziny z Ukrainy - mówiła Agata Baranska. Dodała, że rodziny otrzymały razem 853 paczek o łącznej wartości wynoszącej 230 250 zł, w których przygotowanie było zaangażowanych 2 866 osób. Z niekurowanym wzruszeniem dziękowała wolontariuszom, darczyńcom i sponsorom za zaangażowanie w zeszłoroczne dzieło. - Liczby są ważne, ale ważniejsze jest wasz czas i to, że chcecie się dzielić dobrem i za to wam bardzo dziękuję - mówiła.

Dawka wzruszenia

Galę prowadziła Monika Sokołowska. Muzycznie uświetnił ją występ Eweliny Kozub z Lubomi, która wzięła udział w jednej z poprzednich edycji The Voice Kids. Podczas gali zaśpiewała m.in. "Dziwny jest ten świat" Czesława Niemena oraz "One and Only" Adele. - Ten repertuar dał nam sporą dawkę wzruszeń - komentuje Agata Baranska. Wyświetlono również film podsumowujący działania Szlachetnej Paczki. - Wzruszenie ściska gardło - mówiła po jego emisji wolontariuszka Anna Kobylańska. - Uświadomił mi, że ludzka bieda ma przeróżne oblicza. I nie ma dwóch takich samych historii. Dziękuję moim cudownym darczyńcom, bo ich wielkie napawają radością i optymizmem. Nie wiem, czy w tym roku będę wolontariuszem. To się okaże. Ale naprawdę warto nim być - dodała. Na scenie pojawili się także wolontariusze i osoby zaangażowane w pomoc, by odebrać podziękowania i drobne upominki.

Ludzie

Michał Lorek

Radny Powiatu Wodzisławskiego IV kadencji.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].