Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Młody policjant, który uratował kobietę w Żorach, będzie służył w Wodzisławiu [ZDJĘCIA]

Chwalą za profesjonalizm i odwagę. Młody policjant, kiedy usłyszał wołanie o pomoc, natychmiast zareagował. Zdarzenie nie należało do najłatwiejszych, agresor oblał kobietę benzyną i groził, że ją podpali. Posterunkowy Konrad Rutyna, który odbywa szkolenie podstawowe w Szkole Policji w Katowicach, stanął na wysokości zadania, za co odebrał oficjalne podziękowania.

Młody policjant, który uratował kobietę w Żorach, będzie służył w Wodzisławiu [ZDJĘCIA]
Komendant Szkoły Policji zwrócił się do Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim z wnioskiem o wyróżnienie młodego policjanta. / fot. Policja

Wdarł się do samochodu i polał kobietę benzyną

Sfrustrowany przestępca wtargnął do samochodu kobiety, oblał ją i wnętrze pojazdu benzyną i - trzymając w dłoniach zapalniczkę - groził jej śmiercią. O zdarzeniu, do którego doszło w Żorach 15 stycznia pisaliśmy szczegółowo TUTAJ. Na parkingu restauracji przy ul. Kościuszki, około 3:30, mężczyzna, który zbiegł w czasie policyjnego pościgu, napadł na przypadkową osobę. Sytuacja była dynamiczna i niewiele brakowało, by doszło do tragedii.

Natychmiast zareagował na zagrożenie

Krzyk kobiety usłyszał będący w pobliżu, jak się okazało, policjant odbywający szkolenie podstawowe, posterunkowy Konrad Rutyna. Tego dnia był na przepustce. Nie zważając na zagrożenie niezwłocznie zareagował i razem z innym świadkiem wyciągnął mężczyznę z pojazdu, a następnie przekazał go patrolowi, który przyjechał na miejsce.

- Bardzo nas cieszy postawa naszego słuchacza, który już na początku swojej drogi zawodowej wypełnia słowa roty ślubowania "strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli". Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Gałuszka wraz z zastępcą ds. dydaktycznych insp. dr Gabrielą Sochą osobiście podziękowali post. Konradowi Rutynie za jego godne naśladowania zachowanie - przekazuje rzecznik jednostki.

Młody policjant po ukończeniu szkolenia podstawowego będzie pełnił służbę w ogniwie patrolowo-interwencyjnym w komendzie w Wodzisławiu.

- Już na początku swojej kariery udowodnił, że można na niego liczyć. Wybór zawodu, w jego przypadku nie jest przypadkowy. Mówi się, że Policjant, to wyjątkowy zawód dla wyjątkowych ludzi. Posterunkowy Konrad Rutyna, z pewnością potwierdza tę tezę - komentuje sprawę wodzisławska komenda.

Komendant Szkoły Policji zwrócił się do Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim z wnioskiem o wyróżnienie młodego policjanta. Zwrócił uwagę, iż jego postawa zasługuje na szczególne uznanie.

fot. Policja

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Ta (193.192. * .221) 26.01.2023 18:15
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Brawo Adam

~Aktualizacja21 (154.53. * .140) 24.01.2023 13:14
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~roztrzepana (89.25. * .86) 24.01.2023 09:45
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

czytam i nie wierzę!!! SAM obezwładnił???!!! kto takie bzdury wypisuje??? bez pomocy chłopaka z McD i później jeszcze jednego - wielkie G by zrobił, co najwyżej spaliłby się z tą biedną kobietą... ale chwała mu za to, że zareagował

~Szatann (93.198. * .147) 23.01.2023 21:02
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Dobry Chlopak Chwala Takiemu