Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wspólnie pokonajmy raka krwi. W Raciborzu będzie kolejna możliwość rejestracji w bazie dawców szpiku

Co 40 minut ktoś w Polsce otrzymuje diagnozę - nowotwór krwi. To ty możesz być dla kogoś szansą na życie. Po pandemicznej przerwie fundacja DKMS zagra w Raciborzu z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Wspólnie pokonajmy raka krwi. W Raciborzu będzie kolejna możliwość rejestracji w bazie dawców szpiku
Potencjalnym dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych może zostać prawie każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18. a 55. rokiem życia, którego BMI nie przekracza 40 (zdjęcie poglądowe)

29 stycznia na ulicach miast, miasteczek i wsi w całej Polsce pojawią się wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z charakterystycznymi puszkami o podstawie sześciokąta. Będą zbierać datki na zakup sprzętu do wczesnego wykrywania i leczenia sepsy, która może dotknąć zarówno najmłodszych, jak i starszych pacjentów. To już 31. Finał WOŚP w Polsce.

Wolontariuszy oraz licznych akcji towarzyszących nie zabraknie w Raciborzu. Jedną z dodatkowych inicjatyw będzie rejestracja potencjalnych dawców szpiku. To powracające przedsięwzięcie na raciborski finał WOŚP. Wolontariuszy fundacji DKMS będzie można spotkać w Raciborskim Centrum Kultury w godzinach: 12:00-16:00 (jeśli będą sprzyjające warunki, rejestracja będzie odbywała się także w czerwonym namiocie na raciborskim rynku). - Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie dołączyli do bazy potencjalnych dawców szpiku. Rejestracja jest prosta i zajmuje kilkanaście minut. Decyzja o włączeniu musi być jednak przemyślana i świadoma, ponieważ dołączając do rejestru, stajemy się szansą na życie dla tych, którzy tego potrzebują - podkreślają raciborscy wolontariusze.

Rejestracja polega na:

  • zapoznaniu się z ogólnymi wymogami przystąpienia do rejestracji i wykluczeniu ewentualnych chorób, uniemożliwiających rejestrację,
  • wypełnieniu formularza rejestracyjnego,
  • pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Na podstawie pobranego materiału określane są antygeny zgodności tkankowej – HLA (Human Leukocyte Antigen). Wyniki badania wraz z danymi z formularza wprowadzane są do bazy Fundacji DKMS i od tego momentu zarejestrowana osoba staje się aktywnym potencjalnym dawcą szpiku, dostępnym dla pacjentów z całego świata, potrzebujących przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych. - Co ważne zniesione zostało kryterium wagi minimalnej w procesie rejestracji potencjalnych dawców szpiku. W związku z tym, osoby, które wcześniej nie spełniały wymogu minimalnej wagi ciała wynoszącej 50 kg w chwili rejestracji, teraz mogą dołączyć do bazy Dawców DKMS - wyjaśnią wolontariusze. Szczegóły na stronie: www.dkms.pl/faq.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].