Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Studniówka 2023 - "Tischner" z Wodzisławia z polonezem i artystami [ZDJĘCIA, WIDEO]

Maturzyści z dwóch klas Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim - 4D oraz 4E wzięli udział w uroczystej studniówce. Rozpoczęła się pięknym polonezem i występami artystycznymi. 

Studniówka 2023 - "Tischner" z Wodzisławia z polonezem i artystami [ZDJĘCIA, WIDEO]
Studniówka II Liceum Ogólnokształcącego w Wodzisławiu Śląskim im. Ks. prof. J. Tischnera. fot. Szymon Kamczyk

Studniówka 2023 - "Tischner" z Wodzisławia z polonezem i artystami [ZDJĘCIA, WIDEO]

Maturzyści po zatańczeniu wyjątkowych układów poloneza, podziękowali nauczycielom za ich wysiłek i przekazaną wiedzę w ciągu czterech lat nauki w liceum. Szczególne podziękowania maturzyści skierowali do swoich wychowawców: Danuty Woźnicy (wychowawczyni 4E) oraz Marcina Kapuścika (wychowawca 4D).

- Kiedy patrzę na was, wspominam te ponad trzy i pół roku temu, kiedy przyszliście do naszej szkoły. Bardzo się zmieniliście od tamtego czasu. Dużo przeżyliście, były wycieczki, różne przedsięwzięcia, dużo śmiechu i radości, sukcesów, ale zdarzały się też trudniejsze momenty, jak choćby nauka zdalna. W tym wszystkim towarzyszyli wam wasi wychowawcy i nauczycieli. Obecnie trudno jest nauczycielem czy wychowawcą, bo żadna teoria pedagogiczna nie przygotowała nas na to, co dzieje się we współczesnym świecie. Dlatego chciałam serdecznie podziękować wychowawcom za to, że tak mądrze i cierpliwie was wspierali. Dziękuję również waszym nauczycielom za ciężką pracę, a także waszym rodzicom za troskę, serce włożone w wasze wychowanie - podkreśliła Renata Szymanek, wicedyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim, otwierając oficjalnie Bal Maturalny. 

Wiktoria Blania i Tymoteusz Chłopecki podczas występu na Balu Maturalnym 2023.

Po podziękowaniach dla nauczycieli, maturzyści oraz osoby towarzyszące wzniosły toast za dobre wyniki matur. Przygotowano również występy artystyczne. Występ mażoretkowy zaprezentowała Martyna Pawliczek, natomiast Wiktoria Blania zagrała na ukulele i zaśpiewała wraz z Tymoteuszem Chłopeckim. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].