Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Prezydent Polowy spotkał się z prezesem RAFAKO i zapewnił o swoim wsparciu

Wczoraj w Urzędzie Miasta Racibórz, prezydent Dariusz Polowy odbył spotkania z Prezesem Zarządu RAFAKO Radosławem Domagalskim-Łabędzkim, oraz przedstawicielami związków zawodowych działających w RAFAKO. Podczas spotkań rozmawiano o bieżącej sytuacji spółki, możliwych scenariuszach dla niej oraz o zakresie zaangażowania i wsparcia działań przez nią podejmowanych przez Prezydenta Miasta.

Prezydent Polowy spotkał się z prezesem RAFAKO i zapewnił o swoim wsparciu
Podczas spotkania z prezesem RAFAKO padły zapewnienia wsparcia ze strony prezydenta Polowego. fot. UM Racibórz

Prezydent Polowy spotkał się z prezesem RAFAKO i zapewnił o swoim wsparciu

Po spotkaniu z prezesem Radosławem Domagalskim-Łabędzkim, prezydent Polowy podkreślał, że na obecnym etapie daleko jest do definitywnych rozstrzygnięć w sprawie spółki. Wyraził także nadzieję na pozytywne zakończenie rozmów z Tauronem i zażegnanie problemów, z którymi boryka się obecnie jeden z symboli gospodarczych Raciborza.

- Rafako i cały zespół ludzi, którzy tam pracują, mają unikalne kompetencje. To, co oni robią w Polsce i za granicami sprawia, że nie tylko Racibórz, ale i cały kraj nie może sobie pozwolić na to, aby te kompetencje, unikalne umiejętności oraz wiedzę utracić. To byłaby strata trudna do udźwignięcia dla sektora energetycznego nie tylko w Polsce - podsumował po spotkaniu Dariusz Polowy.

Włodarz miasta skierował słowa uznania w kierunku prezesa RAFAKO zwracając uwagę na determinację, zaangażowanie i profesjonalizm w jego działaniach na rzecz spółki. Dodał, że szczęściem Rafako jest to, że obecnie ma takiego, a nie innego prezesa.

Po południu odbyło się kolejne spotkanie prezydenta poświęcone trudnej sytuacji raciborskiego potentata energetycznego. Tym razem Dariusz Polowy rozmawiał z przedswicielami związków zawodowych działających w RAFAKO: Markiem Langerem – przewodniczącym NSZZ PZP RAFAKO, Wiesławem Olszewskim – przewodniczącym Solidarność RAFAKO, oraz Markiem Tylką – przewodniczącym Związku Zawodowego Pracowników RAFAKO S.A.

Prezydent spotkał się z przedstawicielami związków zawodowych. fot. UM Racibórz

- RAFAKO na przestrzeni dekad stało się jednym z gospodarczych symboli Raciborza. Częścią historii naszego miasta, oraz jego tożsamości. W przedsiębiorstwie tym pracują kolejne pokolenia raciborzan. Dlatego też szczególnie bliskie są mi problemy i wyzwania, przed którymi stoi spółka, od tak wielu lat dumnie reprezentująca Racibórz, zarówno w polskiej jak i światowej energetyce (...) Podczas spotkania zapewniłem o pełnym wsparciu ze swojej strony i uczynieniu co w mojej mocy, aby pomóc spółce w tym szczególnym dla niej okresie - mówił po spotkaniu Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy.

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ajajkoty23 (169.59. * .220) 21.01.2023 10:53

TVP INFO :" heroiczny bój Polowego o uratowanie Rafako odnosi pozytywne skutki. Premier nie potrafił nic sensownego wymyśleć , ale kiedy Polowy się włączył to Tauron od razu zareagował i chce rozmawiać o ugodzie z raciborską fabryką.Brawo Polowy. Skuteczność Polowego jest tradycyjnie duża, czego wielokrotnie można było doświadczyć np przy rewitalizacji Placu Długosza przy udziale fabryki okien,uruchomieniu dużego portu rzecznego w mieście, wspaniałego rozwoju miejskiej spółki piłkarskiej, systematycznym obniżaniu cen za wodę i śmieci,budowie centrum integracji społecznej. Przyszłość Rafako jest więc jasna i wspaniała.Tauron po prostu ze strachu przed warszawskimi koneksjami Polowego wycofa wszystkie zarzuty wobec Rafako, zapłaci zaległości i tak Polowy zażegna kryzys. Jak nieoficjalnie się mówi w kręgach zbliżonych do dobrze poinformowanych kandydatura Polowego jest rozważana na posadę doradcy rządu ds wielkich spółek energetycznych. Nadajemy bezpośrednio z gabinetu włodarza Raciborza, podziwiamy jego nową kampanię bilbordową pt "Czas na wielkie inwestycje.".

~wstyd@wp (77.253. * .239) 21.01.2023 10:50

Władza w tym mieście niech odśnieża ulice. Nie można przejechać Słowackiego, Opawską. Śpicie.

~mozna (178.162. * .229) 20.01.2023 23:44

POLOWY NIE POTRAFI JASNO SFORMUŁOWAĆ MYŚLI ?.

~anctyteza (46.246. * .220) 20.01.2023 21:38

Polowy wyciągnął argument: Rafako to spółka społeczna, wyniki ekonomiczne nie są najważniejsze!!!!
Polowy uratuje Rafako!!! Zorganizuje walne zgromadzenie w swoim samochodzie,gdzieś w drodze do Warszawy, podpisze się jakieś uchwały i będzie git..

~PLk6 (46.246. * .18) 20.01.2023 15:13

Świat się kończy, tego by nawet Bareja nie wymyślił.Polowy który nie potrafi miejskiej spółki nadzorować ,rozprawia o przyszłości Rafako!!Prezes Rafako myśli ,ze to coś pomoże? chyba w kampanii PR Polowemu....

~zygmuntrafako (5.184. * .26) 20.01.2023 11:29

Dziękuję panie Polowy.