Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

83-latkowi z Rydułtów ukradli samochód. Pojeździli jeden dzień

Najpierw ukradli saszetkę z pieniędzmi i kluczykami, później - samochód. Senior z Rydułtów zgłosił sprawę w miejscowym komisariacie, policjanci natychmiast rozpoczęli działania. Odzyskali pojazd już kolejnego dnia.

83-latkowi z Rydułtów ukradli samochód. Pojeździli jeden dzień
29-latek razem z kolegą ukradli własność seniora. Czeka ich odpowiedzialność karna. / fot. KPP Wodzisław Śląski

W minioną sobotę (14.01.) na komisariat w Rydułtowach zgłosił się 83-latek, któremu skradziono samochód. Wyjaśnił iż najpierw z rejonie garażu przy osiedlu Orłowiec w Rydułtowach zostawił bez nadzoru saszetkę z pieniędzmi i kluczykami. Ktoś skorzystał "z okazji" i zabrał jego własność. Kilka godzin później sprawcy ukradli samochód mężczyzny.

- Policjanci Wydziału Kryminalnego wodzisławskiej jednostki podjęli intensywne czynności poszukiwawcze. Dzięki ich determinacji już następnego dnia zauważyli ten samochód na jednej z posesji przy ul. Powstańców Śląskich w Godowie - przekazuje rzecznik KPP w Wodzisławiu, asp. szt. Małgorzata Koniarska. 

Policjanci zabezpieczyli samochód oraz kluczyki. Pojazd wrócił już do właściciela, a jeden ze sprawców, 29-latek, trafił przed oblicze prokuratora. Usłyszał już zarzut kradzieży z włamaniem dokonanej wspólnie ze znajomym. Grozi mu kara 10 lat więzienia, został oddany pod dozór policji. - Kwestią czasu jest przedstawienie tego samego zarzutu drugiemu sprawcy - zapowiadają śledczy.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Antypispo (46.204. * .153) 19.01.2023 23:25

No i to jest policja a nie ganiać za kobietami strajkującymi z gazem i pałom