Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

To nie mole książkowe uszczuplały biblioteczny księgozbiór. Zatrzymano złodziejkę książek

"Miłośniczka książek" chciała je mieć tylko dla siebie. Regularnie pojawiała się w żorskiej bibliotece, skąd wynosiła kolejne egzemplarze. Nie przebierała w tytułach, czy autorach, brała to co wpadło jej w ręce. W jej mieszkaniu policjanci znaleźli kilkaset sztuk skradzionych książek.

To nie mole książkowe uszczuplały biblioteczny księgozbiór. Zatrzymano złodziejkę książek
Policjanci znaleźli w mieszkaniu kobiety kilkaset sztuk książek skradzionych z biblioteki / fot. KMP Żory

Zatrzymana z torbą pełną kradzionych książek. Pracownicy biblioteki w Żorach kilkukrotnie informowali policję o sprawie.

- Zazwyczaj w godzinach porannych odwiedzała ich "miłośniczka książek", lecz nie po to, by je wypożyczyć, ale skraść. Łupem kobiety każdorazowo padało od kilku, do kilkunastu publikacji - przekazuje rzecznik żorskiej komendy, asp. Marcin Leśniak.

Znając zwyczaje kobiety, policjanci postanowili na nią zaczekać. We wtorek, kiedy żorzanka po wizycie w bibliotece z torbą pełną kolejnych kradzionych egzemplarzy, zmierzała do swojego mieszkania, została zatrzymana przez funkcjonariuszy. Okazało się, iż tym razem w jej ręce wpadło dziewięć książek o łącznej wartości ponad 300 złotych. W sumie miała u siebie już kilkaset sztuk należących do miejskiej czytelni.

Kobieta zabierała przypadkowe książki, nie szukała konkretnych pozycji / fot. KMP Żory

- Łączna kwota skradzionych przez 53-latkę książek wyceniona została wstępnie przez Miejską Bibliotekę w Żorach na prawie 2000 złotych - dodaje oficer prasowy.

Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów, jednak nie była w stanie wyjaśnić powodów swojego zachowania. Sprawą zajmie się sąd, za kradzież grozi kobiecie kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].