Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Śląski patrol: Zderzenie z karetką i sprawa 62-latka, który dusił i podsłuchiwał 20-letnią sąsiadkę

Przegląd policyjnych doniesień śląskich komend. Dziś m.in. o mężczyźnie, który ukradł dostawczaka, którego prowadził pod wpływem alkoholu. Niebezpieczny styl jazdy zwrócił uwagę innych kierowców, którzy powiadomili policję. Piszemy także o 62-latku, który trafił do aresztu za napaść na młodą sąsiadkę. W jego mieszkaniu znaleziono m.in. policyjne odznaki.

Śląski patrol: Zderzenie z karetką i sprawa 62-latka, który dusił i podsłuchiwał 20-letnią sąsiadkę
Na skutek zderzenia 48-letni kierowca volkswagena, doznał obrażeń ciała i został zabrany do częstochowskiego szpitala na badania, gdzie trafili również kierowca i dwie osoby z obsługi karetki. / fot. Policja

Bielsko-Biała - Areszt za napaść z nożem

W piątek 13 stycznia, około godziny 23, w autobusie miejskim doszło do nieporozumienia między trzema mężczyznami. Po chwili sprzeczka przeniosła się na przystanek i przerodziła w bójkę, w której dwóch napastników biło i popychało pokrzywdzonego, który w pewnej chwili został przez jednego ze sprawców ugodzony nożem. Agresywni mężczyźni oddalili się z miejsca zdarzenia, pozostawiając rannego 41-latka. Mężczyzna został przetransportowany przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci z bielskiej komendy rozpoczęli poszukiwania sprawców. Pierwszy z nich, 22-letni mieszkaniec Bielska-Białej został zatrzymany następnego dnia, na terenie jednego z centrów handlowych. Drugi napastnik, który ugodził pokrzywdzonego nożem, został zatrzymany chwilę później w miejscu swojego zamieszkania. 19-latek odpowie za bójkę z użyciem niebezpiecznego narzędzia, za które to przestępstwo grozi mu kara 8 lat pozbawienia wolności, natomiast jego starszy kolega za udział w bójce, zagrożonej karą 3 lat pozbawienia wolności. W poniedziałek, na wniosek prokuratora, bielski sąd rejonowy tymczasowo aresztował obu podejrzanych.

Chorzów - Sklepy z nielegalnym towarem

fot. Policja

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą odwiedzili dwa sklepy, w których miała być sprzedawana odzież z podrobionymi znakami towarowymi. Przypuszczenia mundurowych okazały się słuszne. W dwóch placówkach policjanci zabezpieczyli ponad 800 podrobionych przedmiotów. Wśród nich były: torby, plecaki, perfumy, a także wyroby odzieżowe takie jak bluzy dresowe, koszulki, czapki czy też różnego rodzaju bielizna. W trakcie przeszukania lokali policjanci znaleźli również papierosy bez polskich znaków akcyzy. Za nielegalny proceder odpowiedzialne były dwie kobiety. 35-latka z Chorzowa oraz 26-letnia mieszkanka Piekar Śląskich. Na dodatek w mieszkaniu młodszej z kobiet zajmujących się handlem podrobionymi towarami policjanci zabezpieczyli niewielką ilość marihuany. Obie kobiety zostały zatrzymane, usłyszały zarzuty. Za naruszenie, określone w art. 305 ust. 3 Ustawy Prawo własności przemysłowej grozi im do 5 lat więzienia. Z kolei posiadanie substancji psychoaktywnych jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Częstochowa - Pijany kierowca zatrzymany w skradzionym dostawczaku

fot. Policja

W ubiegły czwartek dyżurny z częstochowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że całą szerokością jezdni porusza się dostawczy opel. Gdy policjanci z ruchu drogowego zatrzymali wskazany w zgłoszeniu pojazd do kontroli, wyczuli od kierowcy alkohol. Badanie wykazało, że miał prawie 2 promile w organizmie. To nie było jedyne przestępstwo, które popełnił 21-letni obywatel Ukrainy. Jak się okazało, opel, którym podróżował, został skradziony z terenu jednej z firm w Bytomiu.

Młody mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem i kierowania w stanie nietrzeźwości. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Zabrze - 62-latek napadł i dusił 20-letnią sąsiadkę. Okazało się, że również ją podsłuchiwał

W ubiegłym tygodniu w zabrzańskiej dzielnicy Zaborze, krótko przed 20:00 dyżurny otrzymał wezwanie do jednego z mieszkań.

62-latek wtargnął do mieszkania, po czym zaatakował swoją 20-letnią sąsiadkę, dusząc ją. Na szczęście w obronie dziewczyny stanął młodszy brat, który odepchnął napastnika i zmusił go do ucieczki. Policjanci szybko namierzyli i zatrzymali agresora. Mężczyzna usłyszał m.in. zarzut naruszenia miru domowego, usiłowania uszkodzenia ciała, ale także wykorzystania urządzenia podsłuchowego w celu nagrywania odgłosów z mieszkania sąsiadki. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli w jego mieszkaniu dyktafon, odznaki policyjne, narkotyki w postaci marihuany i amfetaminy, oraz przedmioty przypominające broń. Mężczyzna w przeszłości był karany między innymi za wywieranie wpływu na świadków oraz nielegalne posiadanie broni palnej. Na wniosek śledczych wobec 62-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Czynności w sprawie trwają.

Kłobuck - Zderzenie volkswagena z karetką

fot. policja

17 stycznia o 9:25, oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym we Wręczycy Wielkiej na ulicy Częstochowskiej, z udziałem volkswagena oraz karetki pogotowia ratunkowego. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący karetką, jadąc w kierunku Częstochowy, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, rozpoczął wyprzedzanie jadących przed nim pojazdów. Jednak kierowca volkswagena, jadącego "od czoła" zaczął nagle zawracać, doprowadzając tym manewrem do zderzenia z karetką, która uderzyła w lewy bok pojazdu. Na skutek zderzenia 48-letni kierowca volkswagena, doznał obrażeń ciała i został zabrany do częstochowskiego szpitala na badania, gdzie trafili również kierowca i dwie osoby z obsługi karetki. Natomiast transportowany karetką pacjent został zabrany przez inny ZRM, który przyjechał na miejsce. Wstępnie nie stwierdzono, aby odniósł obrażenia w wyniku tego zdarzenia. Kierowca karetki był trzeźwy. Stan trzeźwości kierowcy volkswagena, mieszkańca gminy Wręczyca Wielka, zostanie ustalony na podstawie wyników badań krwi, która została od niego pobrana.

Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci z kłobuckiej drogówki oraz technik kryminalistyki. Dokładne przyczyny i okoliczności tego groźnego zdarzenia będą wyjaśniane w toczącym się postępowaniu, podczas którego kryminalni skorzystają z opinii biegłych. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Częstochowie.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].