Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ścigany listem gończym przestępca okradł plebanię w Wodzisławiu. Łupem padły ofiary kolędowe

Kilkadziesiąt tysięcy złotych padło łupem włamywacza, który okradł parafie w Wodzisławiu i Katowicach. Zatrzymany w sprawie mężczyzna był poszukiwany listem gończym, wydano za nim również nakaz doprowadzenia.

Ścigany listem gończym przestępca okradł plebanię w Wodzisławiu. Łupem padły ofiary kolędowe
Zatrzymany posiadał przy sobie prawie 7 tys. zł. oraz 1 tys. euro, a także środki psychotropowe. / fot. policja

Ponad 45 tysięcy złotych padło łupem 25-letniego sprawcy. Mężczyzna, w niedzielę 8 stycznia, włamał się na plebanię przy ul. Radlińskiej w Wodzisławiu i do kolejnej - na terenie Katowic.

- Dostał się do budynków wybijając wcześniej szyby w oknach, a jego łupem padły głównie ofiary kolędowe. Sprawą zajęli się kryminalni zwalczający przestępczość przeciwko mieniu. Dzięki dobrej jakości nagrania z monitoringu policjanci szybko zidentyfikowali sprawcę - przekazuje rzecznik policji w Wodzisławiu, asp. szt. Małgorzata Koniarska.

Zakrojone na szeroką skalę czynności operacyjno-rozpoznawcze doprowadziły śledczych do jednego z podwarszawskich hoteli, gdzie przebywał wytypowany przez nich 25-letni sprawca włamań. Okazało się, że mężczyzna ten był poszukiwany na podstawie listu gończego i nakazu doprowadzenia w celu odbycia kary 2 lat i 10 miesięcy pozbawienia wolności, m. in. za włamanie na plebanię na terenie woj. podkarpackiego.

Zatrzymany posiadał przy sobie prawie 7 tys. zł. oraz 1 tys. euro, a także środki psychotropowe. Co więcej, kryminali podejrzewają, że mógł on brać udział w podobnych przestępstwach na terenie całego kraju. Niewykluczone, że wkrótce lista zarzutów sie poszerzy. Mężczyzna najbliższe lata spędzi za kratami. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].