Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Koncert Kolędowy Chóru Bel Canto w raciborskiej "Strzesze" [ZAPOWIEDŹ]

Raciborskie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na coroczny na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu najlepszego chóru młodzieżowego na raciborszczyźnie- chóru BEL CANTO pod dyrekcją Marcelego Reszki. Koncert odbędzie się 27 stycznia (piątek), o godzinie 18:00 w DK Strzecha (ul. Londzina 38). Wstęp wolny!

Koncert Kolędowy Chóru Bel Canto w raciborskiej "Strzesze" [ZAPOWIEDŹ]

Koncert jest jedynym z wydarzeń inaugurujących 31. Finał WOŚP Racibórz, dlatego też będzie wystawiona puszka WOŚP-owa w holu DK Strzecha.

Chór powstał na przełomie 1995/1996 roku jako chór Szkoły Podstawowej nr 15 im. Jana III Sobieskiego w Raciborzu. Od 2007 roku chór działa pod egidą Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Dzieci, Młodzieży i Rodziny „Pomocna Dłoń” w Raciborzu. Obecnie liczy ok. 30 chórzystów.

Poczynaniom chóru od samego początku przyświeca motto „Śpiew jest mową serca; ku pociesze i radości serc ludzkich oraz na chwałę Boga najwyższego”. Chór wielokrotnie organizował koncerty dobroczynne „Dzieci – dzieciom”, z których dochód przeznaczony był na pomoc dla dzieci, które z różnych względów tej pomocy potrzebowały.

W repertuarze chóru znajdują się utwory od muzyki średniowiecznej po współczesną. Większość utworów stanowią opracowania i kompozycje Marcelego Reszki, który jest założycielem i dyrygentem chóru do chwili obecnej. Funkcję II dyrygenta pełni Iwona Sedlaczek. Chór jest laureatem wielu konkursów i festiwali międzynarodowych, ogólnopolskich i wojewódzkich. Wielokrotnie zdobywał Grand Prix na festiwalach. Bel Canto jest jedynym chórem młodzieżowym na raciborszczyźnie, który działa od 28 lat, kontynuując tradycje śpiewacze na ziemi raciborskiej.

Chór jest zrzeszony w Śląskim Związku Chórów i Orkiestr – oddział w Katowicach, którego odznakami został wielokrotnie nagradzany. Podczas ubiegłorocznego koncertu kolęd w DK Strzecha prezes ŚZCHiO o. Racibórz Kornelia Pawliczek- Błońska wręczyła odznaki zarówno chórzystom, jak i całemu chórowi odznaki honorowe Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr: złote z laurem, złote, srebrne i brązowe.

Link do wydarzenia na FB: https://fb.me/e/3nvq3fwwI 

źródło: RCK

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].