Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sejm nie zgodził się na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Gabrieli Lenartowicz

Wniosek Komendanta Głównego Policji odrzucono w głosowaniu z 13 stycznia. Posłanka Koalicji Obywatelskiej nie zostanie ukarana za przejście na czerwonym świetle, co zarzucał jej szef policji. Sprawa ciągnęła się prawie 3 lata, bo wniosek dotyczył zdarzenia z kwietnia 2020 roku w Chałupkach.

Sejm nie zgodził się na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej Gabrieli Lenartowicz
450 posłów głosowało za odrzuceniem wniosku o ukaranie posłanki Gabrieli Lenartowicz za przejście na czerwonym świetle, o co wnioskował Komendant Główny Policji

Wcześniej za posłanką stanęli członkowie Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych. Zaproponowali odrzucenie wniosku Komendanta Głównego Policji. Ten 18 sierpnia 2020 r. zwrócił się do posłów o wyrażenie zgody przez Sejm na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej za wykroczenie poseł Gabrieli Lenartowicz.

Na podstawie art. 105 ust. 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej poseł może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej za zgodą Sejmu.

W piątek 13 stycznia głosowano w Sejmie nad wyrażeniem zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej poseł Gabrieli Lenartowicz.

Posłanka przedstawiła na forum sejmowym, czego dotyczył wniosek policji. Wskazała, że w Chałupkach, na przejściu granicznym wykonywała obowiązki poselskie, wspierając protestujących pracowników transgranicznych. Ci wskutek przepisów pandemicznych nie mogli przekraczać polsko-czeskiej granicy, by pracować w czeskich fabrykach. Protestowali, bo z dnia na dzień utracili możliwość zarobkowania. Policja wszczęła postępowanie wobec poseł Lenartowicz na podstawie anonimowego zgłoszenia z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wskazano tam materiał z nowiny.pl nagrany na przejściu granicznym, gdzie Gabriela Lenartowicz udziela wypowiedzi na temat wsparcia protestujących.

WIDEO z SEJMU - wystąpienie Gabrieli Lenartowicz. 

Głosowało 452 posłów. Nikt nie był za. 450 posłów było przeciw, 2 się wstrzymało.

Sejm wobec nieuzyskania bezwzględnej większości głosów podjął uchwałę o niewyrażeniu zgody na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej poseł Gabrieli Lenartowicz za czyn określony we wniosku komendanta głównego Policji z dnia 18 sierpnia 2020 r.

Rezultat głosowania przyjęto oklaskami.

Sejm nie zgodził się również na pociągnięcie do odpowiedzialności, za podobny przypadek przejścia na „czerwonym” posła Arkadiusza Mularczyka wywodzącego się z Raciborza (absolwent I LO).

Głosowało 444 posłów. 2 – za, 440 – przeciw, 2 się wstrzymało.

Ludzie

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

9 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Objektywny 16.01.2023 14:07

Może Sejm chciał pokazać w tym głosowaniu że są między nami niektórzy lepsi , których nasze prawo nie obowiązuje bo są naprawdę ---Tymi lepszymi !!! . My zaś znaczy nienależący do tych lepszych, musimy się z tym godzić że tym lepszym wolno więcej ..... Ciśnie się pytanie czy na pewno to nasze prawo stworzone jest dla wszystkich , czy tylko dla Nas ?????. Ktoś wie ?????.....

~Noto (89.151. * .4) 16.01.2023 00:31
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

BRAWO... teraz przyklad bierzemy z takich "nietykalnych...."!

mhl999 15.01.2023 13:24

wyniki głosowania sejm.gov.pl/Sejm9.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=9&NrPosiedzenia=70&NrGlosowania=120

mhl999 15.01.2023 13:20

powyższy wynik głosowania jasno pokazuje ilu głupców mamy w sejmie. wysokość mandatu za to wykroczenie to maksimum 200zł czy może się mylę?

Objektywny 15.01.2023 10:51

Ciekawe ? Gdyby posłanka była z partii PiS , czy opozycja zagłosowała by podobnie ????? Tylko pytam ? ..

~DonKichot (91.121. * .205) 15.01.2023 08:58
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

dlatego na pis już nigdy nie zagłosuję

~Qwerty24 (80.238. * .152) 15.01.2023 04:52
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

żenujące to czym się zajmują i żenujące ściganie i nagłaśnianie takich rzeczy

~majorZ (188.137. * .12) 14.01.2023 21:20
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~PeOwiec (155.133. * .231) 14.01.2023 13:23
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

normalny człowiek już by dawno zapłącił mandat a święte krowy z sejmu nigdy znieśc ten immunitet poselski poza gmachem sejmu