Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Spełnione marzenie starosty i dziadkowy wzorzec prezydenta [Koncert noworoczny 2023]

Włodarze Raciborza i Powiatu Raciborskiego zaprosili mieszkańców na koncert noworoczny. Przybyło wielu oficjalnych gości, sala domu kultury wypełniła się niemal do pełna. W galerii zdjęć prezentujemy, kto przyjął zaproszenia samorządowców.

Spełnione marzenie starosty i dziadkowy wzorzec prezydenta [Koncert noworoczny 2023]
Widownia w RCK wypełniła się niemal do ostatniego miejsca

Materiał wideo:

-Zanim usłyszymy coś pięknego dla ucha, podziękuję tym, dzięki którym powiat raciborski tak pięknie się rozwija - zaczął przemowę przed koncertem starosta Grzegorz Swoboda.

-Marku, Ewo i cały zarządzie - wymieniał włodarz, wskazując, że to członkowie zarządu powiatu najbardziej go wspierają w działaniach rozwojowych. - Są tu z nami szefowie klubów radnych, dziękuję za tę obecność - podkreślił Swoboda.

Dziękował parlamentarzystom. -Wszystkim, którzy nas wspierają w tych wielkich inicjatywach. Dziękuję także służbom mundurowym, komendantom straży pożarnej i policji - kontynuował Grzegorz Swoboda.

Podkreślił, że udało mu się zrealizować to, co było zawsze jego marzeniem.

Dziś Powiat Raciborski to swego rodzaju jedność. Dzięki współpracy z włodarzami gmin potrafimy wspólnie zrealizować powiatowy transport autobusowy i wiele inwestycji drogowych - zaznaczył starosta.

Dziękował też pracownikom starostwa i jednostek podległych. - Dzięki waszej pracy Powiat Raciborski może być dumny z tego, że jest rozpoznawalny na krajowej arenie samorządowej. Cenię sobie współpracę z wami, naprawdę jesteście wspaniali - oznajmił.

-Składam wam życzenia nadziei, pomyślności i pokoju, patrząc na to, co dzieje się wciąż za wschodnią granicą. Wszystkim życzę, by Powiat raciborski był nadal tak prężnie rozwijający się, aby był miejscem, w którym warto mieszkać - podsumował swoją przemowę G. Swoboda.

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy stwierdził, że wszyscy zebrani, którzy przyszli na koncert oprócz tego, że są np. prezydentem, starostą, prezesami, kierownikami, to przyszli tam przede wszystkim jako ludzie.

- I tak właśnie państwa witam - jako ludzi. Pozwolę sobie złożyć państwu życzenia noworoczne. Usłyszymy tu utwór Dziadek do orzechów i ja życzę każdemu, aby tak jak ten dziadek z bajki, każdy z was podjął wyzwanie, zwyciężył, miał z tego satysfakcję - tego życzę, zwycięstwa i satysfakcji - podsumował prezydent Raciborza.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~wtf (46.223. * .59) 16.01.2023 18:25
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Raciborz81@1 (77.253. * .239) 15.01.2023 13:28

Wspaniały koncert Pan Swoboda to dobry starosta.

~MiroL (108.163. * .46) 14.01.2023 06:49
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~TeresaCz (5.173. * .218) 13.01.2023 23:46
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Piękny koncert. Brawo panie prezydencie.

~walach (178.255. * .181) 13.01.2023 23:13
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

tylko koni ,
tylko koni
tylko koni
koni żal!!!!

~5unu8jb7 (46.134. * .198) 13.01.2023 21:17
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Pracownicy, urzędnicy, kierownicy, dyrektorzy, samorządowcy...i inni goście