Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

"Bezpieczny pieszy" - w Wodzisławiu trwa policyjna akcja. Na co uważać?

Mundurowi sprawdzają, jak kierowcy zachowują się wobec pieszych, ale również, jak piesi stosują się do obowiązujących przepisów.

"Bezpieczny pieszy" - w Wodzisławiu trwa policyjna akcja. Na co uważać?
Policyjna akcja na wodzisławskich drogach zakończy się o 22:00. / fot. KPP Wodzisław Śląski

"Tylko przestrzeganie przepisów ruchu drogowego w połączeniu z rozsądkiem, mogą nas ustrzec przed kalectwem lub utratą życia" - przekazuje wodzisławska policja, która prowadzi dziś (13.01.) akcję "Bezpieczny Pieszy".

Funkcjonariusze podkreślają, iż odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa na wszystkich użytkownikach drogi. Jak wskazują policyjne statystyki, w ostatnich latach na terenie województwa śląskiego spada ilość potrąceń pieszych na jezdni, a wzrasta liczba zdarzeń na przejściach dla pieszych.

"Należy także pamiętać, że w konfrontacji z pojazdem, pieszy zawsze stoi na straconej pozycji. I mimo tego, że winnym zdarzenia będzie kierowca, to niechroniony uczestnik ruchu ponosi najpoważniejsze konsekwencje, tracąc zdrowie, a niejednokrotnie nawet życie" - przypominają policjanci.

Działania potrwają do godziny 22:00.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].