W Rudniku nie zdrożeją śmieci

Dzięki utrzymanym stawkom, choć i tak już wysokim, mieszkańcy nie muszą zmieniać deklaracji, którą złożyli w poprzednich latach do urzędu.

W Rudniku nie zdrożeją śmieci
Mieszkańcy gminy mogą odetchnąć, bo nie zapłacą więcej za śmieci. Choć i tak już płacą niemało (zdjęcie poglądowe)

Urzędnicy informują, że po „przeprowadzonej analizie oddanych ilościowo poszczególnych frakcji odpadów komunalnych przez mieszkańców gminy, a także przeprowadzonym postępowaniu przetargowym, stawki opłat z tytułu gospodarowania odpadami komunalnymi od 1 stycznia 2023 roku nie ulegają zmianie”.

Stawki pozostały więc na tym samym poziomie, czyli: 31,00 zł miesięcznie od osoby zamieszkującej daną nieruchomość – jeżeli odpady są zbierane i odbierane w sposób selektywny. Natomiast 93 złote w sytuacji, kiedy właściciel nieruchomości nie wypełnia obowiązku segregacji. Ponownie mniej zapłacą także ci, którzy kompostują bioodpady. Zwolnienie wynosi 1,50 zł miesięcznie od osoby.

- W najbliższym czasie na stronie internetowej gminy, gminnym Facebooku oraz na tablicach sołeckich opublikowany zostanie harmonogram wywozu odpadów komunalnych na cały 2023 rok - zapowiadają urzędnicy. Dotąd podano tylko informacje na styczeń.

Na przetarg śmieciowy ogłoszony przez Urząd Gminy w Rudniku odpowiedziała jedna firma, tradycyjnie rydułtowski „Naprzód”. Spółka za realizację rocznego kontraktu zażyczyła sobie 1.504.900 zł, czyli o 10 760 złotych mniej niż planowano na zadanie przeznaczyć w miejscowym urzędzie.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].