Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Sławikowie zagrają dla Szymona, chłopca chorującego na zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego

Parafia pw. św. Jerzego w Sławikowie wraz z Parafialną Orkiestrą Dętą z Zakrzowa zapraszają w niedzielę, 15 stycznia, o godz. 16.00, na Charytatywny Koncert Kolęd i Pastorałek na rzecz chorego Szymona. Spotkanie odbędzie się w kościele parafialnym w Sławikowie (gm. Rudnik).

W Sławikowie zagrają dla Szymona, chłopca chorującego na zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego
Parafialna Orkiestra Dęta z Zakrzowa zagra w Sławikowie (fot. Parafia św. Mikołaja w Zakrzowie)

Szymon urodził się w marcu 2012 r. w Raciborzu. Był zdrowym chłopcem, uwielbiającym sport, najbardziej tenis i zapasy. Po swoich 10 urodzinach nagle zachorował. Podczas pobytu w szpitalu po długotrwałych badaniach na oddziale neurologii i intensywnej terapii stwierdzono u Szymona zapalenie mózgu i rdzenia kręgowego. Z dnia na dzień chłopak przestał chodzić.

Podczas koncertu będzie można wesprzeć chorego Szymona, aby mógł odbyć rehabilitację i kosztowne badania specjalistyczne.

Chłopca można wesprzeć także w inny sposób. TUTAJ szczegóły.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].