Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Policyjny pościg w Nędzy. Kobieta, po zatrzymaniu, zaatakowała policjantów

Dziwne zachowanie kobiety wzbudziło zainteresowanie funkcjonariuszy raciborskiej policji. Chwilę później podjęli za nią pościg, nie reagowała bowiem na sygnały do zatrzymania się. Interwencja zakończyła się atakiem 33-latki na policjantów.

Policyjny pościg w Nędzy. Kobieta, po zatrzymaniu, zaatakowała policjantów
Kobieta odpowie jednak nie tylko za przestępstwo, jakim jest niezatrzymanie się do kontroli / fot. KPP Racibórz

Kolejny policyjny pościg ulicami Raciborza. W minionym tygodniu przed patrolem uciekał mieszkaniec Strumienia, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Z kolei wczoraj (9.01.) w czasie prowadzonych przez policję działań "Alkohol i narkotyki", uwagę funkcjonariuszy patrolujących ulice Nędzy zwróciło nietypowe zachowanie pewnej kobiety. Kilka razy próbowała wsiąść do volvo i odjechać, jednak widząc radiowóz, rezygnowała.

W końcu jednak, kiedy radiowóz się oddalił, kobieta ruszyła w drogę. Mundurowi, którzy wciąż obserwowali jej zachowanie, ruszyli za nią.

- Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli aby sprawdzić, co było powodem takiego zachowania. Zgodnie z procedurą włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, ruszając za volvo. Kierująca nie reagowała jednak na znaki nakazujące jej zatrzymanie się - relacjonuje rzecznik komendy w Raciborzu, nadkom, Mirosław Szymański. 

W Ciechowicach na Raciborskiej ścigany samochód został zablokowany przez radiowóz drogówki, kończąc w ten sposób ucieczkę.

- Za kierownicą volvo siedziała 33-letnia mieszkanka powiatu raciborskiego. Była trzeźwa i nie potrafiła wytłumaczyć swojego zachowania - przekazuje rzecznik.

Kobieta odpowie jednak nie tylko za przestępstwo, jakim jest niezatrzymanie się do kontroli. Po zatrzymaniu zaatakowała funkcjoanriuszy - policjantkę wulgarnie znieważyła, zaś policjanta poszarpała naruszając jego nietykalność.

Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi jej nawet 5 lat więzienia.

Kierowca uciekający przed Policją musi liczyć się teraz z karą od 3 miesięcy do nawet 5 lat więzienia. Na osoby łamiące nowe przepisy sądy będą też nakładały bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat.

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Obiektywnie (80.49. * .224) 27.03.2023 07:32

Kto kogo napadł? Chciała spokojnie odjechać to pojechali za nią....

~PigułkaSz (198.244. * .89) 11.01.2023 14:36
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Czyli co, prawo jazdy w tym kraju zdobywają osoby niepełnosprawne umysłowo? Była trzeźwa, albo po dopalaczach, których nie wykrywa tester. Dlaczego nie pobrano krwi do badania?

~A@ (45.151. * .172) 10.01.2023 19:26
oceniono 1 raz
1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Panstwomilicyjnowojskowe (46.204. * .115) 10.01.2023 19:13
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Czyli trzeźwa wszystko opłacone tylko wulgarna...hm czyli niedługo będą wsadzać do więzienia za krzywe spojrzenie...

~Qwerty24 (80.238. * .152) 10.01.2023 17:59
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

może bała się że ją do lasu wywiozą ?

~Obywatelka24 (91.204. * .100) 10.01.2023 16:52
oceniono 4 razy
-2
Zgłoś

Od kiedy MUNDUR jest CIAŁEM??? Policjant może szarpać obywatela za ubranie, części ciała - i to NIE JEST naruszenie nietykalności cielesnej. Obywatel przypadkowo DOTKNIE MUNDUR i TO JEST naruszenie nietykalności CIELESNEJ.