Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pietrowice Wielkie. Wieloletni problem płotków śniegowych ciągle nierozwiązany. "To woła o pomstę do nieba"

Zima nie tak dawno przypomniała swoje zapomniane oblicze. A wraz z kolejnymi opadami śniegu pojawiły się też liczne problemy i uchybienia. O jednym z takich przypadków mówią radni z gminy Pietrowice Wielkie.

Pietrowice Wielkie. Wieloletni problem płotków śniegowych ciągle nierozwiązany. "To woła o pomstę do nieba"
O problemie z płotkami śniegowymi na ostatniej sesji Rady Gminy Pietrowice Wielkie mówiła Ilona Gawlica, radna z Samborowic

Radna Ilona Gawlica na ostatniej sesji rady gminy interweniowała w sprawie płotków przeciwśniegowych ustawianych na polach wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 916, prowadzącej z Raciborza Ocic do Samborowic. Bo choć po opadach śniegu pozostały wspomnienia, to kolejna zima odsłoniła zdaniem radnej pewnie niedociągnięcia.

- Nie wiem, kto ustawiał te płotki, ale znalazły się nie po tej stronie, co trzeba. Poza tym są ustawione na długości około 30 - 40 metrów, potrzeba jest na kilometr - mówiła. Dodała, że osoby, które przejeżdżały tą trasą w śnieżne dni, problem zauważyły. - Dziwię się, że dotarli ludzie do pracy - kręciła głową. Prosiła wójta Andrzeja Wawrzynka o interwencję w powiecie.

Przewodniczący Piotr Bajak oznajmił, że wspiera swoją zastępczynię w tym temacie. Relacjonował, że nie tak dawno z wójtem spotkał się z Adamem Wajdą, przewodniczącym rady powiatu raciborskiego, opisując mu również ten problem. - Poprosiliśmy już wtedy, aby interweniował w tym temacie, bo jest kilka miejsc na terenie gminy Pietrowice Wielkie, gdzie zawsze, kiedy, o ile jest trochę śniegu, to są zawiewane. Ja nie za bardzo rozumiem filozofii niestawiania tych płotków, bo to chyba jedyna metoda, która mocno ogranicza możliwość zawiania - mówił. Dodał, że od 40 lat udręka ta ciągle występuje, a rozwiązuje ją jedynie pług, na którego, przy intensywnych opadach śniegu, trzeba trochę poczekać. Do przewodniczącego nie przemawia, że w ten sposób można oszczędzać część środków, bo później i tak trzeba wykorzystywać sprzęt, który drogę udrożni. - Te straty są niewymierne - stwierdził. Liczy, że jeśli utrudnienia nie uda rozwiązać się w tym sezonie, to w przyszłym zmiany będą już widoczne. - To woła o pomstę do nieba - nie krył rozgoryczenia.

Wójt Wawrzynek temat zna, bo sam odebrał wiele telefonów w tej sprawie. Rozmówił się już z Moniką Mużelak, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Raciborzu. Zapowiada, że w styczniu na sesję ma przyjść starosta Grzegorz Swoboda, radząc radnym, że to też dobry moment, aby szef powiatu dowiedział się o tym niedociągnięciu.  

Ludzie

Andrzej Wawrzynek

Były wójt gminy Pietrowice Wielkie.

Ilona Gawlica

Radna gminy Pietrowice Wielkie

Piotr Bajak

Były przewodniczący rady gminy Pietrowice Wielkie

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].