Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Krzyżanowice. Rok 2022 w liczbach. Ile ślubów, rozwodów, urodzeń i zgonów?

Jak wyglądał miniony rok w liczbach dla demografii Krzyżanowic (sołectwa: Bieńkowice, Tworków, Bolesław, Krzyżanowice, Owsiszcze, Roszków, Zabełków, Rudyszwałd, Chałupki i Nowa Wioska)? Jakie były najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom? Pytamy o to w miejscowym urzędzie.

Krzyżanowice. Rok 2022 w liczbach. Ile ślubów, rozwodów, urodzeń i zgonów?
O 33 małżeństwa mniej porównując 2022 r. do 2021 r., odnotowano w krzyżanowickim urzędzie (zdjęcie poglądowe)

10791 – tyle mieszkańców w 2022 roku było zameldowanych w Krzyżanowicach. Gmina odnotowała więc spadek o 71 osób, porównując dane do 2021 roku, kiedy samorząd zamieszkiwało 10862 osób. Spadek jest też w przypadku osób zameldowanych na pobyt czasowy (2022 r. – 332, 2021 r. – 464).

Było za to więcej urodzeń. W 2022 roku odnotowano 93 porody, rok wcześniej – 90. Mniej za to było zgonów – 2022 r. – 127, 2021 r. – 138.

Ewidencja ludności odnotowała też 58 małżeństwa, to więc spadek w porównaniu do 2021 roku i to znaczny, kiedy swą miłość scementowało 91 par.

Urząd Stanu Cywilnego w Krzyżanowicach podaje natomiast, że rodzice dziewczynek najczęściej nadawali im imiona: Julia, Laura i Emilia. Wśród chłopców królowali: Franciszek, Mikołaj i Igor.

Ze statystyk USC dowiadujemy się, że odnotowano 15 rozwodów w 2022 roku (o jedno mniej niż w 2021 roku).

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].