Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mieszkańcy Krzanowic znów zasiedli przy wspólnym stole. Powróciła wigilijka dla samotnych [ZDJĘCIA, WIDEO]

Po pandemicznej przerwie powróciła wigilijka dla samotnych mieszkańców gminy Krzanowice. To wydarzenie, które organizowane jest tam od lat.

Mieszkańcy Krzanowic znów zasiedli przy wspólnym stole. Powróciła wigilijka dla samotnych [ZDJĘCIA, WIDEO]
Spotkanie zorganizowano w środę 21 grudnia

Jan Basista, właściciel krzanowickiej "Perły", gdzie zresztą odbywa się to spotkanie, jest jego sponsorem. - Różne koleje życia nas spotykają, ale wy zostaliście specjalnie wyróżnieni, bo możecie spędzać wigilię w tak licznym gronie - mówił do przybyłych.

Oprócz mieszkańców przyszedł też burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla. Nowinom mówił, że cieszy się, że tradycyjna wigilijka powróciła do "Perły" po pandemicznej przerwie.

W tym roku zaproszonych zostało 180 mieszkańców, skorzystało 75 osób. - Mieszkańcy byli bardzo stęsknieni, wyczekiwali na te gesty wspólnego łamania się opłatkiem, integracji w święta - powiedziała nam Anna Grzelka, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzanowicach.

Przed posiłkiem dla przybyłych wystąpili uczniowie z miejscowej podstawówki – zespół "Wiolinki", który występuje pod opieką Agnieszki Kawulok (na wigilijce w zastępstwie była jej mama – Kornelia Pawliczek-Błońska). Później odmówiono modlitwę, przyszedł też czas na życzenia i wspólny posiłek.  

Ludzie

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Janka00 (83.10. * .125) 21.12.2022 15:59

Wielkie ukłony dla Pana Basisty. Takich ludzi jest mało, którzy ugoszczą tyle osób, nawet burmisyrza.