Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pomysł na wycieczkę: Pociągiem w Beskidy z Rybnika i Żor

Czy są tutaj miłośnicy Beskidu Śląskiego z Żor, Rybnika, Knurowa lub Gliwic? Również Wy możecie skorzystać z nowo otwartej linii kolejowej do Wisły!

Pomysł na wycieczkę: Pociągiem w Beskidy z Rybnika i Żor
Przedwojenne zdjęcie wiaduktu nad doliną potoku Łabajów. fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe

Pomysł na wycieczkę: Pociągiem w Beskidy z Rybnika i Żor

Aby pojechać w Beskidy można wsiąść w weekendowy pociąg „Sprinter Kubalonka” od Kolei Śląskich, rozpoczynający kurs w Gliwicach o godzinie 06:34 i kończący go o 08:57 na stacji Wisła Głębce! Trasa tego pociągu wiedzie oddaną niedawno do użytku linią z pięknymi widokami i wysokimi wiaduktami. 

- Wygodnie wrócicie do domu kursem powrotnym, rozpoczynającym swój bieg na stacji Wisła Głębce o godzinie 17:10 i dotrzecie do Gliwic o 19:32. Więcej szczegółów w naszym rozkładzie jazdy - informują w Kolejach Śląskich, zachęcając do zaplanowania zimowego wyjazdu. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~mksdf (83.22. * .181) 22.12.2022 19:09

Szkoda tylko, że nie ma skomunikowań pociągów z Raciborza do Wisły....