Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Gala podsumowująca projekt Rydułtowska Akademia Aktywnego Seniora 2022 [ZDJĘCIA]

W Rydułtowskim Centrum Kultury odbyła się uroczysta gala podsumowująca projekt Rydułtowska Akademia Aktywnego Seniora. Nie brakowało życzeń, podziękowań i gratulacji.

Gala podsumowująca projekt Rydułtowska Akademia Aktywnego Seniora 2022 [ZDJĘCIA]
Rydułtowska Akademia Aktywnego Seniora 2022 stara się aktywować seniorów fot. Szymon Kamczyk

Aktywizacja seniorów poprzez ciekawe inicjatywy

Rydułtowska Akademia Aktywnego Seniora 2022 jest kontynuacją ubiegłorocznego projektu, który miał pokazać mieszkańcom regionu, że warto aktywnie spędzać wolny czas. Niezależnie od wieku regularna aktywność fizyczna ma ogromne znaczenie w kształtowaniu zdrowia i bycia w formie przez długie lata. Dlatego specjalnie dla mieszkańców stworzono kilka różnych sposobów na aktywność fizyczną. W ramach Akademii można ćwiczyć aerobik i pilates,  jeździć na rowerze  czy też spacerować z kijkami (nordic walking). Odbyły się też zawody sportowe pod nazwą „Senioriada”, istnieje też grupa biegowa RUN Rydułtowy.

Akademia funkcjonuje dzięki Stowarzyszeniu Moje Miasto, które od wielu lat pozyskuje środki z funduszy europejskich aby móc skutecznie aktywizować rydułtowskich seniorów. Może również zawsze liczyć na pomoc władz miasta. Sam projekt Rydułtowska Akademia Aktywnego Seniora współfinansowany jest ze środków Rządowego Programu AKTYWNI +.

- Chcę zaznaczyć dobrą współpracę z samorządem lokalnym, dzięki któremu posiadamy też wiele różnych ciekawych zajęć, chociażby udział w projekcie norweskim. To też zasługuje na szczególną uwagę – mówił Marek Wystyrk, prezes Stowarzyszenia.

Podziękowania złożyli seniorzy i władze

- Serdecznie Wam dziękuję za to co robicie, bo robicie to dobrze. Kręćcie tak dalej, a będzie się wszystko kręciło razem z Nami. To, że my kręcimy rowerami czy ktoś tam tańczy to wszystko dzięki Wam. Ja w imieniu całej sali mówię Panie Kapitanie dziękujemy za wykonanie roboty- mówił Adam Meslik

- Byłam bardzo dumna jak w Norwegii przedstawialiśmy film, który pokazywał Waszą aktywność. Tak samo dumna byłam jak burmistrz Øvre Eiker Knut Kvale gościł w Waszym klubie i z dumą jako Polacy mówiliśmy, że w Rydułtowach mamy fantastyczne stowarzyszenie, które ma fantastyczną ofertę dla Seniorów. To jest dla nas bardzo ważne – mówiła składając życzenia i podziękowania Mariola Bolisęga, zastępca burmistrza Rydułtów.

Imprezą towarzyszącą była wystawa Grupy Pikotki współfinansowana ze środków UM Rydułtowy.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].