Straż Miejska z Jastrzębia apeluje: Wystarczy kilka godzin, by doszło do wychłodzenia organizmu i śmierci

Na urzędowej stronie jastrzębskiego magistratu pojawił się komunikat straży miejskiej. Funkcjonariusze apelują w nim o zwracanie uwagi na osoby zagrożone zamarznięciem.

Straż Miejska z Jastrzębia apeluje: Wystarczy kilka godzin, by doszło do wychłodzenia organizmu i śmierci
Pamiętajmy, ze jeden telefon może uratować czyjeś życie" - czytamy na urzędowej stronie jastrzębskiego magistratu, gdzie pojawił się komunikat straży miejskiej. (fot. UM w Jastrzębiu-Zdroju)

W związku ze zbliżającym się okresem zimowym oraz potrzebą zapewnienia bezpiecznych warunków życia mieszkańcom, pracownicy Straży Miejskiej w Jastrzębiu-Zdroju zwracają się z apelem. - Bądźcie czujni i wrażliwi w stosunku do osób zagrożonych i potrzebujących pomocy. Dotyczy to zarówno osób bezdomnych, zagrożonych zamarznięciem, jak i pozostałych osób, zagrożonych z powodu wieku, samotności, problemów w poruszaniu się, niepełnosprawności czy innych problemów zdrowotnych - przekazują.

Jastrzębscy funkcjonariusze zwracają uwagę, że ktoś zauważy w swoim otoczeniu np. osoby potrzebujące, ubrane niestosownie do pory roku, siedzące bądź leżące na ławkach i przystankach autobusowych, to powinny odpowiednio zareagować. Sygnały należy kierować do odpowiednich służb: Ośrodek Pomocy Społecznej - tel. 32 43 49 657, 32 43 49 604, 32 43 49 664; Komenda Miejska Policji - tel. 47 85 54 200, 47 85 54 255 (telefony całodobowe); Ośrodek Dyżurny Straży Miejskiej - tel. 986 (całodobowo); Śląski Urząd Wojewódzki – tel. 987 bezpłatny całodobowy telefon interwencyjny.

"Nie przechodźmy obojętnie obok człowieka, który potrzebuje pomocy. Skuteczne działanie służb jest również uzależnione od aktywności mieszkańców. Pamiętajmy, ze jeden telefon może uratować czyjeś życie" - czytamy na urzędowej stronie jastrzębskiego magistratu, gdzie pojawił się komunikat straży miejskiej. "Wystarczy kilka godzin, by doszło do wychłodzenia organizmu i śmierci. Mamy nadzieje, że podjęte wcześniej wszelkie działania w rozeznaniu potrzeb, skoordynowanie działań wszystkich służb oraz pomoc międzysąsiedzka przyczynią się do złagodzenia negatywnych skutków niskich temperatur. Licząc na współprace, chcemy uniknąć tragicznych skutków zimy" - podkreślono.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~urzedaszbunkra (31.174. * .91) 15.12.2022 18:39
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu