Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pomysł na wycieczkę: Pociągiem do zimowego Zwardonia

Po zimowe szaleństwa proponujemy Wam tym razem wycieczkę na granicę polsko-słowacką w Zwardoniu, gdzie dojechać można linią S5 od Kolei Śląskich. 

Pomysł na wycieczkę: Pociągiem do zimowego Zwardonia
Do Zwardonia można dojechać linią S5. fot. Koleje Śląskie

Pomysł na wycieczkę: Pociągiem do zimowego Zwardonia

Wyruszając w podróż linią S5 (Katowice — Bielsko-Biała — Zwardoń), podążamy śladem dawnej Galicyjskiej Kolei Transwersalnej rozpoczynającej się w dzisiejszej słowackiej Czadcy. Ówcześnie przebiegała ona przez austro-węgierską Galicję aż do Husiatynia na granicy z Imperium Rosyjskim.

Czy wiecie, że dawniej przez przełęcz zwardońską przejeżdżały pociągi relacji Lwów — Wiedeń? Co więcej, w okresie międzywojennym do Zwardonia kursowały bezpośrednie pociągi z Warszawy! Dzięki świetnym warunkom narciarskim stanowił on jeden z najważniejszych kurortów beskidzkich II Rzeczypospolitej.

- Podróżując naszymi pociągami do Zwardonia, możecie wyruszyć w podróż do słowackiej Czadcy. Znajdziecie tam wiele wspaniałych przykładów architektury, przyrodnicze skarby oraz spróbujecie regionalnych specjałów! - informują w Kolejach Śląskich, zachęcając do zimowej podróży. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].