Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uczniowie i uczennice CKZiU nr 1 w Raciborzu idą w ślady Witolda Galińskiego [ZDJĘCIA]

Młodzieżowy Sędzia Sportowy to program Ministerstwa Edukacji i Nauki skierowany do młodzieży szkół. Współpracę w tym zakresie podjął wraz z Ministerstwem Edukacji i Nauki Śląski Szkolny Związek Sportowy w Katowicach.

Uczniowie i uczennice CKZiU nr 1 w Raciborzu idą w ślady Witolda Galińskiego [ZDJĘCIA]
ażdy z uczestników przystąpił do egzaminu teoretycznego i praktycznego. Fot. CKZiU nr 1 Racibórz

Witold Galiński – trener piłki siatkowej – przygotował wniosek i zgłosił do programu młodzież CKZiU nr 1 w Raciborzu. Po akceptacji wniosku ŚSZS w Katowicach, dziesięcioro chętnych uczniów odbyło piętnastogodzinne szkolenie. Zajęcia odbywały się przez dwa miesiące, dwa razy w tygodniu na sali gimnastycznej szkoły. Po tej części grupa wzięła udział w kolejnym etapie szkoleń, które odbyły się w dniach 6-8 grudnia w Węgierskiej Górce. Tam zorganizowano wykłady i zajęcia praktycznego sędziowania, które były prowadzone przez wykwalifikowaną grupę sędziów.

Każdy z uczestników przystąpił do egzaminu teoretycznego i praktycznego. Emocje i stres poprzedziły oczekiwanie na końcowe wyniki egzaminu. Komisja sędziowska ogłosiła, że grupa Centrum: Hania Chodenko, Wiktoria Chudecka, Julia Janus, Natalia Wołowiec, Joanna Zygar, Kacper Olszyna, Patryk Luda, Oliwier Śliwka, Krzysztof Koterba i Daniel Lorenc uzyskała bardzo dobry wynik testów jak i praktycznego sędziowania i uzyskała legitymację - Młodzieżowy Sędzia Sportowy piłki siatkowej.

Gratulujemy uczniom i życzymy wielu sukcesów w karierze sędziowskiej.

Młodzież wróciła bardzo zadowolona i nie może doczekać się sędziowania kolejnych meczy i turniejów. Grupę przygotowywał trener Witold Galiński.

źródło: CKZiU nr 1 w Raciborzu

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].