Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Księżycówka przejdzie do historii. “Przywrócimy drogom należyty standard”

Zadanie warte ogółem 19 mln zł - przebudowa ulic Łąkowej-Kościuszki i Wiejskiej zajmie niemal cały 2023 rok. 7 grudnia w starostwie podpisano umowy o wartości 14 mln zł z PRD Racibórz i firmą Infrago z Jankowic k. Rybnika. - Udało mi się przekonać pana prezydenta Dariusza Polowego do tego zadania - stwierdził starosta raciborski na briefingu prasowym przy placu Okrzei.

Księżycówka przejdzie do historii. “Przywrócimy drogom należyty standard”
Briefing prasowy w starostwie powiatowym na temat remontu dróg w tym tzw Księżycówki a Ocicach

Materiał wideo:

W spotkaniu z mediami wzięli udział również Dominika Ogrodowska - właścicielka firmy Infrago i pełnomocnik tej spółki Damian Ogrodowski oraz prezes Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Krzysztof Wrazidło. 

Krzysztof Wrazidło prezes PRD.mp3

- Zebraliśmy się w ten medialny sposób, bo mówimy o rzeczy trudnej do pozyskania jeśli chodzi o tak duże finanse przy zadaniu inwestycyjnym. Podpisujemy dziś umowy na poprawę infrastruktury, na budowę ścieżek rowerowych i ciągów pieszo-rowerowych. Doprowadzamy te drogi i chodniki do należytego standardu - podkreślił Grzegorz Swoboda.

Do starostwa zaprosił Tomasza Cofałę - szefa klubu Razem dla Ziemi Raciborskiej w radzie powiatu. To promotor rozwoju sieci ścieżek rowerowych w mieście i powiecie. Ostatnio jego projekt nowej ścieżki wygrał Budżet Obywatelski 2022 w Raciborzu.

Wicestarosta Marek Kurpis cieszył się, że finalizowany jest ostatni etap powiatowej inwestycji, która zaczęła się w 2019 roku, za poprzedniej kadencji, gdzie także zasiadał w zarządzie. Teraz realizowany jest II etap, a III zaplanowano na przyszły rok. - To jedna z głównych arterii komunikacyjnych, którą oddamy do użytku na wysokim poziomie.

Będą utrudnienia dla mieszkańców, sam tamtędy jeżdżę, ale musimy je wytrzymać do końca przyszłego roku - podkreślił M. Kurpis.

Firma Infrago Damian Ogrodowski.mp3

Ludzie

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~NieCofaćSię (31.183. * .118) 07.12.2022 11:40

Brawo Polowy