Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nadleśnictwo w Rudach ma nowego nadleśniczego

Po nieco ponad dwóch latach Nadleśnictwo Rudy Raciborskie ma nowego szefa. Został nim Marcin Fischer, dotychczasowy rzecznik prasowy i komendant posterunku Straży Leśnej, a później p.o. zastępca nadleśniczego.

Nadleśnictwo w Rudach ma nowego nadleśniczego
Na zdjęciu były i obecny nadleśniczy – Witold Witosza i Marcin Fischer

Marcin Fischer zastąpił Witolda Witoszę, który wcześniej zajął miejsce Roberta Pabiana. - To bardzo dobra i znana postać, świetny leśnik, geomatyk i mam taką nadzieję, że ze ścisłym gronem Nadleśnictwa Rudy Raciborskie stworzą zespół, który doskonale będzie wywiązywał się ze swoich obowiązków - tak Józef Kubica, ówczesny dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach (obecnie Dyrektor Generalny Lasów Państwowych) komentował w rozmowie z Nowinami zmianę, która wywołała spore zaskoczenie wśród leśników. Nieco ponad dwa lata później w Rudach doszło do kolejnej zmiany.

Pytamy o nią Marka Mroza, rzecznika Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach, bo to właśnie dyrektor z Katowic (Damian Sieber) decyduje o takich zmianach. - Jest zmiana, to decyzja dyrektora, a tych personalnych nie zwykliśmy komentować - odpowiedział nam rzecznik Mróz. Pytany, czy nadleśniczy Witosza pozostaje w strukturach rudzkiego nadleśnictwa, powtórzył to, co wcześniej nam powiedział, dodając, że nadleśniczy ma w tej chwili trzymiesięczny okres wypowiedzenia przed zakończeniem swojej pracy. - Po trzech miesiącach możemy rozmawiać - wyjaśnił, dodając, że obecnie pełniącym obowiązki nadleśniczego jest Marcin Fischer.

Spytaliśmy nadleśniczego Fischera, jak odbiera decyzję dyrektora z Katowic. Odpowiedział nam podobnie jak rzecznik Mróz: "Lasy Państwowe nie komentują decyzji personalnych".

Ludzie

Robert Pabian

Mgr inż. Robert Pabian były nadeśniczy w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie. Jest także myśliwym.

Witold Witosza

Nadleśniczy w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~dfgh (178.219. * .66) 09.12.2022 12:32
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Mel97 (91.224. * .82) 07.12.2022 12:17

Młody człowiek - dobrze, że mamy coraz większe zaufanie do nowego pokolenia. Dziękujemy poprzednim za ich dorobek, teraz dajmy pracować młodym.

~ForestGrump (79.187. * .180) 07.12.2022 12:14

Bardzo dobra decyzja. Poznałem kiedyś pana Marcina osobiście. Lokalny leśnik, zna teren jak własną kieszeń. Powodzenia!