Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

10% taniej w sprzedaży elektronicznej i w biletomatach. Koleje Śląskie zachęcają do korzystania z nowoczesnych kanałów sprzedaży

Od 11 grudnia 2022 r. bilety elektroniczne (dostępne w systemach SkyCash, mPay, BILKOM, e-podróżnik, e-KŚ oraz KOLEO) oraz bilety zakupione w biletomatach będą tańsze o prawie 10%. Jednocześnie zmienione zostaną ceny biletów nabywanych w kasach stacjonarnych oraz w pociągu u drużyny konduktorskiej. Wzrośnie opłata w przypadku zakupu biletów w pociągu, ale tylko w sytuacji, gdy na danej stacji jest dostępna kasa biletowa (KŚ, IC lub innego przewoźnika) i/lub biletomat obsługujący płatność gotówką.

10% taniej w sprzedaży elektronicznej i w biletomatach. Koleje Śląskie zachęcają do korzystania z nowoczesnych kanałów sprzedaży
Bilety w aplikacjach mobilnych objęte są 5-procentową zniżką. fot. Koleje Śląskie

10% taniej w sprzedaży elektronicznej i w biletomatach. Koleje Śląskie zachęcają do korzystania z nowoczesnych kanałów sprzedaży

– Pasażerowie wnioskowali o obniżenie cen biletów kupowanych przez aplikację w telefonie czy przez stronę internetową. Jako firma, w której jedną z podstawowych wartości jest troska o środowisko naturalne (w tym działania na rzecz ochrony zasobów przyrody), rozpoczęliśmy analizę zmian w taryfie. – mówi Patrycja Tomaszczyk, Rzecznik prasowy Kolei Śląskich.

– Równocześnie, na podstawie innych uwag podróżnych, którzy wprost wskazywali ryzyko niepełnej obsługi osób ze szczególnymi potrzebami, wprowadzamy ograniczenie sprzedaży u drużyn konduktorskich. Najważniejszymi zadaniami drużyny konduktorskiej jest dbałość o bezpieczną podróż oraz pomoc pasażerom uprzywilejowanym, m.in. osobom starszym, z niepełnosprawnościami, kobietom w ciąży czy podróżnym z małymi dziećmi. Sprzedaż biletów jest czynnością uzupełniającą i nie może się odbywać kosztem innych pasażerów. – dodaje Rzecznik KŚ.

Grudniowe zmiany dotyczą przede wszystkim:

  • obniżenia o 5%, w stosunku do obecnie obowiązującego cennika, cen biletów sprzedawanych w kanałach elektronicznych (SkyCash, mPay, BILKOM, e-podróżnik, e-KŚ, KOLEO) oraz w biletomatach;
  • zwiększenia o 5%, w stosunku do obecnie obowiązującego cennika, cen biletów sprzedawanych w kasach biletowych oraz w pociągu u drużyny konduktorskiej;
  • zmiana opłaty za wydanie biletu w pociągu z 5,00 zł na 10,00 zł (dotyczy to tylko stacji, na których jest dostępna kasa biletowa KŚ, IC lub innego przewoźnika albo biletomat);
  • skrócenia terminu przedsprzedaży biletów z 30 dni do 14 dni.

– Zachęcamy do jak najczęstszego korzystania z aplikacji mobilnych i e-biletów. To szybki (bo liczony w sekundach), ekologiczny (bez zbędnych wydruków) oraz bezpieczny sposób na zakup biletu. A obniżka cen o 5% to dopiero początek! Planujemy dalszy rozwój, który uczyni naszą ofertę mobilną jeszcze bardziej atrakcyjną dla podróżnych – uzupełnia Patrycja Tomaszczyk

Koleje Śląskie informują, że opłata za wydanie biletu w pociągu nie jest pobierana od podróżnych w lokalizacjach, w których znajdują się wyłącznie biletomaty KŚ z formą płatności kartą (bez możliwości płatności gotówką) i jednocześnie nie ma kasy biletowej. Dotyczy to stacji: Bytom, Cieszyn, Kobiór, Łodygowice Górne, Ustroń Zdrój, Wisła Uzdrowisko oraz Wodzisław Śląski.

Ponadto, opłata za wydanie biletu w pociągu nie jest pobierana od podróżnych powyżej 60. roku życia, jak również od osób ze szczególnymi potrzebami (np. osoby z niepełnosprawnościami, kobiety w ciąży, rodzice z małymi dziećmi).

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Orban (83.22. * .55) 05.12.2022 21:09

Niedawno wybrałem się pociągiem KS do Katowic.Zgodnie z sugestiami bilet postanowiłem kupić przez e-KS. Po wybraniu konkretnych taryf itd.pojawil się komunikat autoryzacji za pośrednictwem linka wysłanego na adres mailowy. Oczywiście zgodnie z instrukcją dokonałem autoryzacji i tu ???
link aktywacyjny na adresie mailowym nie pojawił się do dnia dzisiejszego. Podróż odbyłem autobusem za mniejsze pieniądze i nerwy
Pozdrawiam informatyków z KS