Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Pałacu Dietrichsteinów odbyła się I Wodzisławska Giełda Wolontariatu [ZDJĘCIA, LIVE]

I Wodzisławska Giełda Wolontariatu odbyła się w terminie nieprzypadkowym, ponieważ to właśnie 5 grudnia wypada Międzynarodowy Dzień Wolontariatu.

W Pałacu Dietrichsteinów odbyła się I Wodzisławska Giełda Wolontariatu [ZDJĘCIA, LIVE]

Impreza, której pomysłodawcą było wodzisławskie Centrum Aktywności Społecznej, została zorganizowana w Pałacu Dietrichsteinów i zgromadziła wiele organizacji, również tych szkolnych, których celem jest niesienie dobra z potrzeby własnego serca. Wydarzenie miało na celu pokazanie, że tylko przez wspólne działania i zaangażowanie możemy naprawdę wpływać na rozwiązanie ważnych problemów społecznych. Pokazując przykłady wolontariuszy działających w wodzisławskich szkołach oraz organizacjach pozarządowych, organizatorzy wydarzenia chcieli zachęcić wodzisławian, by sami zaangażowali się w działania i zostali wolontariuszami.  

Pełna widownia na I Wodzisławskiej Giełdzie Wolontariatu

Podczas I Wodzisławskiej Giełdy Wolontariatu można było zapoznać się z ofertą Centrum Koordynacji Wolontariatu oraz obejrzeć zdjęcia z różnych akcji wolontariackich, dopytać poszczególne organizacje o szczegóły ich działalności oraz dowiedzieć się, jak można dołączyć w ich szeregi. 

Swoją działalność przedstawił między innymi: Wodzisławski Uniwersytet Trzeciego Wieku, szkolne koło wolontariatu przy ZSP nr 4, Wodzisławskie Stowarzyszenie Amazonek, Stowarzyszenie na rzecz zwierząt Wodzisławskie Psy i Koty, szkolne koło wolontariatu w Zespole Szkół Ekonomicznych, koło wolontariackie II LO im. prof. ks. J. Tischnera, Stowarzyszenie Nasz Wodzisław, Classic Ballanga Teatr, wodzisławski sztab WOŚP, Stowarzyszenie Przy Dziupli czy fundacja dla ASA.

Ponadto wolontariuszki Wodzisławskiego Sowarzyszenia Amazonek przedstawiły prelekcję dotyczącą prawidłowej profilaktyki raka piersi (samobadanie na modelu oraz prezentacja multimedialna) oraz darmową aplikację do samobadania o nazwie "Breast Test". W drugiej części wydarzenia wystąpiła prof. dr hab. Izabella Zielecka – Panek, która opowiedziała o Różnorodnych trendach wykonawczych Śląskiego Chóru Kameralnego Ad libitum i ich wpływie na popularyzowanie muzyki w oparciu o działania wolontariatu.

Wydarzenie poprowadziła Monika Sokołowska, która po kolei przedstawiała każdą grupę wolontariuszy

Termin nie był przypadkowy

5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza – święto ustanowione przez ONZ, którego celem jest docenienie wolontariuszy na całym świecie, pokazanie wagi ich pracy. To doskonała okazja, aby podziękować wszystkim tym, którzy każdego dnia poświęcają swój czas, zaangażowanie i wysiłek, bezinteresownie pomagając innym. 

Punktem kulminacyjnym całego wydarzenia był ogromny tort

Wydarzenie było sfinansowane ze środków programu “Korpus Solidarności – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030”, w ramach współpracy Centrum Aktywności Społecznej z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS.

Zobacz LIVE z rozpoczęcia:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
mhl999 05.12.2022 23:33
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu