Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Nocna ewakuacja mieszkańców w Jastrzębiu. Paliły się śmieci składowane w piwnicy [ZDJĘCIA]

35 osób ewakuowano z mieszkań w budynku przy ul. Stodoły w Jastrzębiu, po tym jak doszło do pożaru śmieci składowanych w piwnicy. W ostatnich dniach strażacy mieli sporo pracy przy różnych zdarzeniach.

Nocna ewakuacja mieszkańców w Jastrzębiu. Paliły się śmieci składowane w piwnicy [ZDJĘCIA]
Strażacy w czasie akcji przy ul. Stodoły / fot. KMP Jastrzębie-Zdrój

Pożar śmieci składowanych w piwnicy budynku wielorodzinnego.

Strażacy przy ul. Stodoły
Strażacy otrzymali zgłoszenie w sobotę (3.12.), 17 minut po północy, akcja zakończyła się dwie godziny później. 35 mieszkańców ewakuowało się jeszcze przed przybyciem służb. Nie było osób poszkodowanych.

Strażacy z Jastrzębia w akcji

W ostatnich dniach strażacy z Jastrzębia wiele razy wyjeżdżali do akcji, m.in. do pożaru sadzy w przewodzie kominowym, do pożaru domu i lakierni.

- Nasi strażacy działają też w innych rejonach województwa; na terenie powiatu cieszyńskiego, jastrzębscy strażacy w godzinach porannych interweniowali przy pożarze hali warsztatowej w Ustroniu oraz równocześnie podczas wypadku samochodu osobowego z ciężarowym na drodze S52 w Skoczowie - przekazuje miejscowa PSP. W pożarze w Ustroniu zginęła jedna osoba.

Tragiczny pożar w warsztacie w Ustroniu

Strażacy z Jastrzębia w czasie akcji w Ustroniu

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Fefcd (46.204. * .190) 05.12.2022 13:58

Żeby tak pogotowie z okolic gdy są wolni mogło by wspomóc naszych medyków.

~Aaaaaaa (89.64. * .79) 05.12.2022 13:42

A to tam nie mają śmietników, tylko muszą zbierać odpady w budynku??