Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Radlinie z boiska zrobią stadion. Nowe trybuny pomieszczą ponad 650 miejsc siedzących

Tak będzie wkrótce wyglądać stadion przy ul. Mariackiej w Radlinie. Będzie zadaszona trybuna i nowy budynek multisportowy.

W Radlinie z boiska zrobią stadion. Nowe trybuny pomieszczą ponad 650 miejsc siedzących
Sektor środkowy trybun będzie zadaszony dachem w konstrukcji stalowej o wymiarach wynoszących około 20,2 m x 7,4 m.

Boisko przy ul. Mariackiej w Radlinie, na którym swoje mecze rozgrywa KS Górnik Radlin, doczeka się niemałych zmian. Pojawi się profesjonalna trybuna boczna na ponad 650 miejsc oraz zupełnie nowy, piętrowy budynek multisportowy. Magistrat właśnie udostępnił wizualizacja, jak nowy stadion będzie wyglądać.

Będzie inaczej

Nowe trybuny mają pomieścić 657 miejsc siedzących. Podzielone będą na sektory. Sektor środkowy będzie zadaszony dachem w konstrukcji stalowej o wymiarach wynoszących około 20,2 m x 7,4 m. W sektorze środkowym przewidziane zostało miejsce dla osób z niepełnosprawnościami, poruszających się na wózkach inwalidzkich. Z kolei pod trybunami zaprojektowano zaplecze sanitarne, oraz pomieszczenia pomocnicze. Zamiast istniejącego budynku, gdzie swoją siedzibę ma klub piłkarski, pojawi się nowy budynek. Piętrowy, o funkcjach multisportowych. W budynku zaplanowano miejsca na szatnie, w tym osobne szatnie sędziowskie, łazienki, salę odpraw, pralnię z suszarnią oraz pomieszczenia techniczne. Na piętrze zaprojektowano pomieszczenia administracyjne z zapleczem socjalnym, toalety ogólnodostępne, czy również salę do ćwiczeń sportów walki z zapleczem. Pojawi się także osobna sala z tarasem od strony boiska treningowego, gdzie rodzice będą mogli obserwować grę swoich pociech.

Kilka powodów

- Decyzja o rozbudowie bazy wokół boiska przy ul. Mariackiej wynikła przede wszystkim z ogromnych kosztów utrzymania obecnego budynku, który stale wymaga prac remontowych - wyjaśnia Marek Gajda, rzecznik prasowy radlińskiego urzędu miasta. Dodaje, że przy dużych nakładach utrzymaniowych zasadnym okazało się zaprojektowanie nowoczesnego budynku, który nie będzie generował tak dużych kosztów remontowych, ani związanych z utrzymaniem. - Co zaś tyczy się trybuny, od kilku lat zauważalny jest wzrost zainteresowania meczami radlińskiej drużyny, podczas gdy miejsce na istniejących trybunach jest mocno ograniczone. Ostatni awans radlińskiej drużyny także pokazuje, że potencjalne zainteresowanie meczami w Radlinie będzie stale rosło - tłumaczy Gajda.

Jest dofinansowanie

Aktualnie miasto jest przed ogłoszeniem przetargu, więc nie mam jeszcze informacji o kosztach ani wykonawcy. Inwestycja jest częścią projektu „Budowa i modernizacja infrastruktury społecznej, kulturalnej i sportowej w mieście Radlin”, na który miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 9,9 mln zł z Polskiego Ładu. W ramach tego projektu, oprócz trybuny i obiektu multisportowego, będzie miała miejsce adaptacja budynku przy ul. Reymonta na Głożynach, na potrzeby działalności społecznej, kulturalnej i edukacyjnej.

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~mistrze (5.184. * .141) 05.12.2022 21:39

Miliony na budowę trybuny... za bramką. Kolejny dowód na mistrzostwo świata radlińskich nieudolnych urzędasów! Normalnie drugie Marklowice się robią. Szkoda, że w Radlinie nie ma żadnej rzeki, bo by zbudowali most wzdłuż niej.

~kibicunii (46.204. * .139) 05.12.2022 21:06

To jeszcze Pana Paruzela weźcie sobie tam do siebie.