Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kilkudziesięciu kierowców z Raciborza skorzystało z darmowej kontroli [ZDJĘCIA]

Policja z Raciborza włączyła się w ogólnopolską akcję. Funkcjonariusze uświadamiali kierowcom, jak wazne dla bezpieczeńswa jest sprawne i prawidłowo działające oświetlenie pojazdu. Podczas sobotnich działań mundurowych wspomagali diagności ze stacji kontroli pojazdów, którzy dokonywali profesjonalnych pomiarów przy użyciu specjalistycznego urządzenia.

Kilkudziesięciu kierowców z Raciborza skorzystało z darmowej kontroli [ZDJĘCIA]
W sobotę przeprowadzono ostatnią tego roku darmową akcję kontroli oświetlenia w samochodach / fot. KPP Racibórz

- Sprawne i prawidłowo działające oświetlenie pojazdu ma bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo, szczególnie o tej porze roku. Zmrok lub niekorzystne warunki pogodowe powodują, że widoczność jest ograniczona. Dlatego bardzo ważną rolę w poprawie bezpieczeństwa na drodze odgrywają sprawne światła - przypomina raciborska policja. 

Celem ogólnopolskiej akcji było zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, który bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Do działań włączyli się również policjanci z raciborskiej drogówki.

Funkcjonariuszom podczas sobotniej akcji towarzyszyli specjaliści ze stacji kontroli pojazdów "Madag" i "Speed Car" w Raciborzu, którzy dokonywali profesjonalnych pomiarów. W ten sposób sprawdzono oświetlenie zewnętrzne kilkudziesięciu pojazdów.

Dodatkowo raciborscy policjanci odwiedzającym stacje diagnostyczne udzielali odpowiedzi na szereg pytań, które zadawali kierowcy.

/źr.: KPP Racibórz, oprac. sqx/

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].