Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Barbórka 2022: Muzyczny autobus z orkiestrą przejechał ulicami Jastrzębia-Zdroju [ZDJĘCIA, WIDEO]

Niespodziankę dla mieszkańców Jastrzębia-Zdroju przygotował Instytut Dziedzictwa i Dialogu Łaźnia Moszczenica. W niedzielny poranek 4 grudnia zabrzmiała górnicza orkiestra i to nie w jednym miejscu, a w całym mieście!

Barbórka 2022: Muzyczny autobus z orkiestrą przejechał ulicami Jastrzębia-Zdroju [ZDJĘCIA, WIDEO]
Muzycy orkiestry przejechali ulicami miasta w muzycznym autobusie. Fot. A.Czarnocka- Kanik/ Instytut Dziedzictwa i Dialogu Łaźnia Moszczenica

Barbórka 2022: Muzyczny autobus z orkiestrą przejechał ulicami Jastrzębia-Zdroju [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ulicami miasta przejechał dwupoziomowy autobus, w którym zasiedli muzycy z górniczych mundurach pod batutą Marka Soboty. Mimo panującego lekkiego mrozu rozgrzali się grą na instrumentach, co zaskoczyło i ucieszyło mieszkańców. 

- Postanowiliśmy wrócić do tradycji górniczej, że w Barbórkę orkiestry budziły mieszkańców Jastrzębia-Zdroju - mówi nam Izabela Grela, p.o. dyrektora Instytutu Dziedzictwa i Dialogu Łaźnia Moszczenica. Inicjatorzy barbórkowego grania szukali pomysłu na to, aby orkiestra mogła zagrać w różnych częściach miasta. Tak pojawił się pomysł na muzyczny autobus. 

- Zaczęliśmy grać od pierwszego osiedla wybudowanego w Jastrzębiu, czyli osiedla przy kopalni JAS-MOS, a następnie przez Zofiowkę, ul. Katowicką, Turystyczną i kończyliśmy na Osiedlu Szóstym. Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem i reakcjami mieszkańców. Niektórzy wychodzili na balkony, inni patrzyli z okien. Były też okrzyki "dziękujemy". To było bardzo wzruszające - podkreśla Izabela Grela. 

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Mordimer_Madderdin (89.25. * .86) 05.12.2022 11:25

Nam z żoną też było miło... żonie przeszkadzało to w prowadzeniu zdalnej konferencji a ja się szybciutko obudziłem po nocce. Jedźcie z tym gdzieś na familoki jakieś a nie w XXI wieku takie coś! Ale to tylko izka mogła wymyśleć, pomysł tak samo genialny jak trochę plastiku w centrum miasta.

~pozytywnie (89.64. * .66) 05.12.2022 09:16

Same marudy na tym forum.
A mnie miło było :)

~DużaRyba (196.12. * .78) 05.12.2022 08:12
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~Anka_Pisanka (80.188. * .23) 05.12.2022 06:44

Od koncertów jest podobno najnowocześniejsza w galaktyce nowa sala koncertowa, która świeci pustkami.

~Wiocha (5.173. * .30) 04.12.2022 20:18

Wiocha

~DużaRyba (196.12. * .78) 04.12.2022 19:00

W tej wciąż pokopalnianej ruderze tę niespodziankę przygotowano?
Skąd ten instytut ma pieniądze na te niespodzianki?