Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Jastrzębiu uszyją dziś torby dla klientów sklepu

Wspólne szycie materiałowych toreb - to plan Jastrzębskiej Rady Kobiet i Koła Gospodyń Wiejskich na piątek. Każdy zainteresowany będzie mógł zabrać gotową już torbę dla siebie. Cel akcji? - Wyeliminowanie foliówek - tłumaczą organizatorki.

W Jastrzębiu uszyją dziś torby dla klientów sklepu
Gotowe torby będą czekać na klientów / fot. gpointstudio / freepik

Niewielka torebka foliowa rozkłada się kilkaset lat. Dlatego lepiej używać wielorazowych, wytrzymałych toreb materiałowych. Sprawy w swoje ręce bierze Jastrzębska Rada Kobiet wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich. Będą wyszywały torby wielokrotnego użytku. Pierwsze całodniowe szycie toreb odbywa się dzisiaj, 2 grudnia, w supermarkecie Carrefour.

 Zależy nam na tym, aby zastąpić foliowe woreczki w sklepach na materiałowe, wielokrotnego użytku. Chcemy zrealizować warsztaty terapii zajęciowej, na których podopieczni będą mogli je szyć. Zagospodarujemy miejsce w supermarkecie, gdzie będą powstawały torby - mówi Agnieszka Badach, Przewodnicząca Jastrzębskiej Rady Kobiet.

Na stoiskach w sklepie pojawią się duże kosze, z którego będzie można zabrać materiałówkę dla siebie.

Plakat promujący akcję / fot. mat. organizatora

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Kdkxdkd (87.239. * .85) 04.12.2022 11:30

Fajna sprawa

~Trzeźwy (46.134. * .74) 02.12.2022 12:09

Uszyjcie nową strefę kibica bo już zwinęli z parkingu WOŚP.