Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ponad 40 stoisk na Jarmarku na rynku w Raciborzu. Od wędlin po szale tkane jak tysiące lat temu [ZDJĘCIA]

Zajrzeliśmy na stoiska Jarmarku Bożonarodzeniowego na raciborskim rynku. Jest ich tam całe mnóstwo. Miody chroniące przed przeziębieniem, bieszdzadzkie anioły czy chatki z piernika są do wzięcia od ręki. Jest też oryginalny czeski langosz. Niestety podrożał, bo trzeba wydać nań 20 zł. Ale smakosze nie żałują grosza.

Ponad 40 stoisk na Jarmarku na rynku w Raciborzu. Od wędlin po szale tkane jak tysiące lat temu [ZDJĘCIA]
Jarmark w Raciborzu potrwa cztery dni od czwartku do niedzieli

Materiał wideo:

Nie podrożało za to grzane wino, które serwowane jest w paru smakach. W południe nie było jeszcze charkterystycznej dla raciborskich jarmarków kolejki po ciepłe pączki, ale już było tu gwarno.

Domki z ofertą świąteczną otwarto o godz. 11.00. Na rynku stoi już scena przygotowana pod występy artystyczne, których kumulacja nastąpi w weekend. Z głośników płynie świąteczna muzyka, światowe przeboje tego gatunku.

Na jarmark debiutuje Visit Racibórz

W materiale wideo znajdą Państwo rozmowy Nowin z wystawcami - tymi, którzy mają wyjątkowy towar i tymi, co próbują swoich sił na jarmarku po raz pierwszy. Tam m.in. posiadający bogatą wiedzę o miodach właściciel pasieki z Żor; sprzedawca bieszczadzkich aniołów malowanych na wyjątkowych deskach spod Rzeszowa; zachwalające sprzedaż pierników panie spod lodowiska; właścicielka firmy Justyna Creative, która ma na stoisku szale tkane metodą sprzed tysięcy lat i wytwórca biżuterii ceramicznej, gdzie można kupić aniołki zamiast bombek.

Niezawodnie jest stoisko Warszatów Terapii Zajęciowej, gdzie rękodzieło pochodzi od wychowanków placówki. Kupując tu świąteczną ozdobę wspomaga się działalność placówki.

Karuzela jest atrakcją dla dzieci

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Materki (83.26. * .189) 02.12.2022 22:00

Jarmark powinien być przynajmniej 2 tygodnie!

~sdfg (46.223. * .208) 01.12.2022 17:30

Oryginalny węgierski langosz z Czech. Dobre!

~Klabek (81.19. * .84) 01.12.2022 16:59

Elegancko! Polowy zrobi z jarmarku atrakcje dla turystów. Byle tylko utrzymać jakość oraz lokalną atmosferę a za kilka lat będziemy mieli czym się chwalić.