Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tężnia za 2 mln zł powstaje przy Warszawskiej w Raciborzu

Obecnie prowadzone są prace ziemne, a do końca przyszłego tygodnia powstaną fundamenty pod tężnię. Plac budowy przekazano wykonawcy 6 października i od tego czasu na budowie sporo już się wydarzyło. 

Tężnia za 2 mln zł powstaje przy Warszawskiej w Raciborzu
Prezydent przy placu budowy z wizualizacją tężni, która ma działać już w przyszłym sezonie. fot. UM Racibórz

Tężnia za 2 mln zł powstaje przy Warszawskiej w Raciborzu

Kolejnymi etapami będą roboty budowlane i wykończeniowe wraz z zagospodarowaniem, oświetleniem i monitoringiem terenu oraz wykonanie niezbędnych przyłączy. 

- Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, to prace budowlane zakończą się jeszcze w tym roku, co oznacza, że mieszkańcy będą mogli korzystać z wyczekiwanej atrakcji już od nowego sezonu - informują służby prasowe raciborskiego magistratu. 

Jak przekazuje urząd, realizacja tego zadania jest odpowiedzią na realne potrzeby naszych mieszkańców, a zwłaszcza seniorów. Konieczność powstania tężni solankowej zgłaszali m.in. członkowie i przedstawiciele Rady Seniorów, Uniwersytetu Trzeciego Wieku czy Koła Emerytów i Rencistów. Cała inwestycja będzie kosztować 2 mln zł. 

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Darek33 (94.254. * .218) 01.12.2022 08:14
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Niech Dariusz Polowy weźmie teraz młot pneumatyczny i zacznie rozkuwać ten zbrojony beton, którym zalewa skwer na Warszawskiej. Stawia tężnię przy samych ulicach ruchliwych ulicach, betonuje zielen i podkopuje drzewa oraz krzewy mimo sprzeciwu seniorów - tak postępuje prezydent Dariusz Polowy.

~NieBedzieNiczego (46.134. * .137) 01.12.2022 07:35
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Fity i Lenki jeszcze tego nie zablokowały? Słabo się staracie… Z lodowiskiem i boiskiem ze sztuczną nawierzchnią macie lepsze efekty! Wołajcie Sieaka i Labusa na pomoc i niech to Polowy rozbiera!

~teznik (109.241. * .34) 30.11.2022 16:09
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

Wiecie co robi ta tężnia? Ona odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest tężnia na skalę naszych możliwości. Wiecie, co my robimy tą tężnią? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo!

~Marian55 (81.19. * .112) 30.11.2022 15:14
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

To będzie fantastyczne miejsce na spacery z dzieciakami czy dla seniorów. W Kędzierzynie-Koźlu bylem, spróbowałem i polecam

~urszulakry (37.28. * .118) 30.11.2022 14:58
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

Super. Tak trzymać panie prezydencie.