Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Czerwionce-Leszczynach zbierają wspomnienia kobiet z rodzin górniczych

Do 12 grudnia trwa nabór w konkursie na opowieści, wspomnienia czy pamiętniki kobiet z rodzin górniczych z terenu Czerwionki-Leszczyn.

W Czerwionce-Leszczynach zbierają wspomnienia kobiet z rodzin górniczych

Konkurs jest elementem realizowanego przez Stowarzyszenie Ruch Rozwoju Gminy Czerwionka-Leszczyny projektu „Pamiętniki kobiet z rodzin górniczych”. Jego pomysłodawczynią jest dr Monika Glosowitz, badaczka literatury z Uniwersytetu Śląskiego.

- Pomysłodawcy projektu poszukują matek, córek, babć i sióstr, kobiet, które zajmowały się wychowywaniem dzieci i prowadzeniem domu, i tych, które również pracowały zawodowo. Tych, które z górnictwem związane są postacią tam pracującego męża, ale i tych, które swoją pracę zawodową wykonują czy wykonywały właśnie w górnictwie i branżach okołogórniczych - tłumaczą w miejscowym urzędzie.

Zadaniem konkursowym jest napisanie lub nagranie wspomnień z życia kobiety funkcjonującej w rodzinie górniczej. Prace zgłoszone na konkurs mogą mieć formę odręcznych notatek, wydruków komputerowych, plików tekstowych oraz nagrań audio.

Konkurs trwa do 12 grudnia. Prace konkursowe można przesyłać elektronicznie na adres: archiwumwegla@gmail.com oraz na adres: Urząd Gminy i Miasta Czerwionka Leszczyny, ul. Parkowa 9, 44-230 Czerwionka-Leszczyny, z dopiskiem: Pamiętniki kobiet z rodzin górniczych.

- Autorki wszystkich zakwalifikowanych tekstów otrzymają dyplomy oraz nagrody. W ramach projektu przewidziana jest również sesja zdjęciowa bohaterek projektu, którą zrealizuje Arkadiusz Wiwatowski - informują urzędnicy.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Ernest 30.11.2022 21:34

Zamknięcie kopalni Dębieńsko = zrujnowanie miasta. Jakim trzeba być hipokrytą, aby promować ten haniebny akt z pozycji Ruch Rozwoju Gminy Czerwionka-Leszczyny i jeszcze wręczać za to dyplomy. To nie rozwój, to zacofanie i ubóstwo, ale jak zwykle urzędnicy bawią się bezczelnie bezpardonowo na biedzie i nędzy.