Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Przemoc zaczyna się od słów. W Jastrzębiu-Zdroju nagrodzono wyjątkowe plakaty [ZDJĘCIA]

W jastrzębskim urzędzie miasta odbyło się spotkanie, na którym wręczono nagrody laureatkom konkursu „Hejt – przemoc zaczyna się od słów”. Bezpośrednim organizatorem konkursu była Straż Miejska wraz z Zespołem Interdyscyplinarnym ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie.

Przemoc zaczyna się od słów. W Jastrzębiu-Zdroju nagrodzono wyjątkowe plakaty [ZDJĘCIA]
Na powyższym kolażu prezentujemy kolejno nagrodzone prace (fot. UM Jastrzębie-Zdrój)

Udział wzięli przedstawiciele 17 placówek szkolnych. - Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z naszego miasta, a jego celem było propagowanie wśród młodzieży zachowań i postaw uwrażliwiających na wszelkie formy przemocy. Zadaniem uczestników było przygotowanie pracy w kategorii plakat. Praca musiała nawiązywać swoim przekazem do hasła konkursowego - wyjaśnia Grzegorz Osóbka, Komendant Straży Miejskiej.

Laureatkami konkursu zostały:

  • I miejsce – Magdalena Lulek (SP 9)
  • II miejsce – Marika Stachowska (SP 9)
  • III miejsce ex aequo – Wiktoria Wilk (ZSP nr 1), Zuzanna Gizińska (LO nr 3)

Konkurs był jednym z elementów kampanii społecznej "Biała wstążka", mającej na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet.

źródło: UM Jastrzębie-Zdrój, oprac (d) 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].