Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

14-latka z Raciborza nie żyje. Zatruła się tlenkiem węgla

14-latka straciła przytomność w czasie kąpieli. Prowadzona kilkadziesiąt minut resuscytacja niestety nie przywróciła czynności życiowych. Nastolatka nie żyje.

14-latka z Raciborza nie żyje. Zatruła się tlenkiem węgla
W przedpokoju tego mieszkania nasz detektor wskazał 120 ppm - przekazuje straż pożarna / fot. ilustracyjne

Do tragedii doszło w mieszkaniu przy ul. Warszawskiej w Raciborzu. W poniedziałek (28.11.) tuż po 22.00 służby otrzymały zgłoszenie o mozliwości podtrucia tlenkiem węgla, na miejsce skierowano 2 zastępy JRG i 2 zastępy OSP, ZRM i policję.

- Po przyjeździe strażaków zespół ratownictwa medycznego był już na miejscu i prowadził resuscytację krążeniowo-oddechową poszkodowanej - mówi Mateusz Wyrba z raciborskiej PSP.

Strażacy zabezpieczali miejsce zdarzenia, dokonali pomiaru na obecność tlenku węgla.

W przedpokoju tego mieszkania nasz detektor wskazał 120 ppm, strażacy również przewietrzyli mieszkanie, dokonali pomiarów we wszystkich pozostałych mieszkaniach w tym budynku i nigdzie nie stwierdzono zagrożenia obecności tlenku węgla. Po działaniach ratowniczych, strażnicy włączyli ogrzewacz ciepłej wody użytkowej, który znajdował się w łazience i badali atmosferę przez kilkadziesiąt minut. Stężenie tlenku nie wzrastało - przekazuje Mateusz Wyrba.

Ostatecznie lekarz podjął decyzję o zakończeniu resuscytacji i stwierdził zgon 14-letniej dziewczyny.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].