Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sen zmorzył kierowcę. Po uderzeniu w drzewo samochód dachował [ZDJĘCIA]

Przy stwierdzeniu tzw. ciężkich powiek, opóźnionych reakcji, trudności rozpoznania drogi, zaburzeń płynności jazdy czy większego rozdrażnienia, należy jak najszybciej zjechać na pobliski parking i odpocząć - przypomina rybnicka policja po niebezpiecznym wypadku, do którego doszło w poniedziałek wczesnym rankiem.

Sen zmorzył kierowcę. Po uderzeniu w drzewo samochód dachował [ZDJĘCIA]
Najważniejsze w ocenie stopnia zmęczenia i sprawności kierowcy jest jego samokontrola, przypomina policja / fot. KMP Rybnik

Do tego groźnego zdarzenia doszło dzisiaj (28.11.) po 5.00 na ulicy Gliwickiej w Rybniku. Z ustaleń policjantów drogówki wynika, że kierujący oplem 51-letni mieszkaniec Gliwic, jadąc w kierunku centrum, prawdopodobnie zasnął za kierownicą, w wyniku czego zjechał z jezdni, uderzył w lampę oświetleniową oraz drzewo, a następnie dachował. Mężczyzna został zabrany przez pogotowie ratunkowe na badania do szpitala, jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy.

- Kierowanie pojazdem, pomimo narastającego zmęczenia, prowadzi do zmniejszenia możliwości oceny sytuacji na drodze. Wraz z narastaniem zmęczenia, na długich trasach pojawia się znużenie, spadek czujności i senność. Najważniejsze w ocenie stopnia zmęczenia i sprawności kierowcy jest jego samokontrola. Przy stwierdzeniu tzw. ciężkich powiek, opóźnionych reakcji, trudności rozpoznania drogi, zaburzeń płynności jazdy czy większego rozdrażnienia, należy jak najszybciej zjechać na pobliski parking i odpocząć - przypomina policja.

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Obywatelka24 (91.204. * .100) 28.11.2022 21:31
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

Arteks 28.11.2022 16:52

Dlatego warto upominać się o dobry transport publiczny w którym jeśli jest się zmęczonym, można sobie drzemnąć. Drzemka w czasie jazdy autem może doprowadzić do wypadku lub tragedii. Mieszkańcowi Gliwic tym razem nie udało się szczęśliwie dotrzeć do pracy w Rybniku.

~LogikaOdlotu (193.200. * .16) 28.11.2022 12:04
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem

~SzaryKierowca76 (5.173. * .189) 28.11.2022 11:53

Ludzie pracują na 1,5 czy nawet na 2 etaty aby związać koniec z końcem (wszystko drożeje), więc nie dziwmy się że są przemęczeni...
PS. Do hejterów 500plus - właśnie zarabiamy na was...