Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mieszkańcy Raciborza mogą już odbierać węgiel

1650 zł za tonę. Za taką kwotę Urząd Miasta w Raciborzu sprzedaje węgiel mieszkańcom, który już od dziś (28.11) można odbierać.

Mieszkańcy Raciborza mogą już odbierać węgiel
Węgiel można odbierać ze Spółdzielni Usług Rolniczych i Środowiskowych, zlokalizowanej w Raciborzu przy ul. Źródlanej 1. (fot. UM w Raciborzu)

7 listopada w Urzędzie Miasta Racibórz ruszyła możliwość składania wniosków o zakup preferencyjny dla gospodarstw domowych na zakup węgla. Do tej pory wpłynęło 260 wniosków. Mieszkańcy, których wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone, od dziś (28.11) mogą odbierać węgiel.

Jak przekują pracownicy Urzędu Miasta w Raciborzu, pierwsze odpowiedzi do wnioskujących zostały już wystosowane. Ponadto w każdym pozytywnie rozpatrzonym wniosku znajduje się nr konta bankowego, na który należy wpłacić wskazaną kwotę. Po wpływie środków w wysokości 1650 zł za tonę oraz pobrania potwierdzenia przelewu można pobrać węgiel ze Spółdzielni Usług Rolniczych i Środowiskowych, zlokalizowanej w Raciborzu przy ul. Źródlanej 1.

Odbiór węgla ruszył właśnie dziś (28.11). Kolejne dostawy węgla będą realizowane według potrzeb po nowym roku. Same wnioski są weryfikowane pod kątem wypłacenia dodatku węglowego oraz wpisu Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~op (91.192. * .86) 28.11.2022 19:58
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

~henk-w styczniu na gieldach swiatowych wegiel kosztowal 100 USD za tone a dzisiaj 240 USD za tone

~henk (80.49. * .127) 28.11.2022 19:20
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Ludzie, co Wy piszecie, że to dobra cena? Jeszcze w maju na PGG, ekogroszek luzem kupiłem po 831 zł/t. Wystarczy podnieść ceny do ponad 3 tys. a potem opuścić do 1650 i już jest tanio, a tak naprawdę, to jest drożej o 100% niż było kilka miesięcy wcześniej. Ciekawe kto się wzbogacił na tej różnicy cen? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że nagle z miesiąca na miesiąc koszty wydobycia aż tyle wzrosły.

~Wolnyodwegla (5.173. * .30) 28.11.2022 10:11
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

5 lat temu pozbyłem się kopciucha i skończyłem z tym całym brudem,węglem i smrodem,dzisiaj tylko utwierdzam się w przekonaniu że to była najlepsza możliwa decyzja!

~Carmena (178.255. * .70) 28.11.2022 09:57
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

To jest bardzo dobra cena. W końcu widać że miasto jest dla mieszkańców a nie mieszkańcy dla miasta.

~GrzegorzDr (46.134. * .95) 28.11.2022 09:45
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Brawo Panie Polowy. Tak trzymać. Dobra cena.