Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W zawiązanym worku wyrzucony do rowu. Młody kundelek sam próbował się ratować

Okrutny los spotkał psa z ręki człowieka. Wpakowany do worka, zawiązany i wrzucony do rowu. Szczęśliwie sam próbował się wydostać, wtedy ktoś zauważył, że w worku coś się rusza. Nie wiadomo, kto jest właścicielem psa, nie jest zaczipowany.

W zawiązanym worku wyrzucony do rowu. Młody kundelek sam próbował się ratować
Kundelek w typie jamnika trafił do schroniska po tym, jak wcześniej ktoś porzucił go w rowie, w zawiązanym worku / fot. Tomasz Cyranka

Porzucony w zawiązanym worku. Wygryzł dziurę, przez którą przełożył głowę, ale nie był w stanie całkowicie się uwolnić. Wrzucony do rowu przy ul. Jesionowej, na styku trzech miejscowości, Rzuchowa, Rydułtów i Pszowa, szczęśliwie został zauważony przez przypadkową osobę, która pomogła kundelkowi i wezwała na miejsce patrol interwencyjny rakarza, Tomasza Cyranka.

- To jest zadbany pies, czysty, łagodny, zdecydowanie mieszkał w domu, a nie na dworze, nie jest zaniedbany. Ma jedną cechę szczególną - prawdopodobnie nie widzi na jedno oko, jednak to nie jest jakieś uszkodzenie, być może ma tak od urodzenia. Być może ktoś go rozpozna. To kundel, jamnikowaty, raczej młody pies, ma około dwa lata.

Tomasz Cyranka zaopiekował się czworonogiem, który po piątkowej interwencji spędził u niego noc. Kundelek w sobotę został przewieziony do rybnickiego schroniska, tam, po sprawdzeniu okazało się, że nie ma czipa.

fot. Tomasz Cyranka

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~WujStaszek (195.254. * .200) 26.11.2022 21:13

Smutne to. Opamiętajcie się. To są czasy ostateczne. Zostało nam już bardzo mało czasu.

~AK66 (10.0. * .64) 26.11.2022 20:56
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Skąd biorą się tacy ludzie ? O przepraszam to nie są ludzie.

~ciekawy (188.137. * .185) 26.11.2022 18:12
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Pszów - to wszystko tłumaczy

~JaS (83.10. * .243) 26.11.2022 17:57
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Złapać dziada,do worka i do Odry.

wnikliwy 26.11.2022 16:51
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Co za zwyrodniałe to zrobił