Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ogromne straty po pożarze w Budziskach. Działania strażaków nadal trwają

To jeden z największych w tym roku pożarów w gospodarstwach rolnych na terenie powiatu raciborskiego. Walka z żywiołem rozpoczęła się w środę przed godziną 19.00, działania strażaków potrwają jeszcze kilka godzin.

Ogromne straty po pożarze w Budziskach. Działania strażaków nadal trwają
Wiata o długości ok. 80 metrów byla całkowicie objęta ogniem. W środku znajdowała się ogromna ilość bali słomy, a na dachu panele fotowoltaiczne. Akcja wymagająca solidnych nakładów sił i środków. / fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Siedliskach

Pożar wiaty ze słomą w Budziskach. Zgłoszenie wpłynęło w środę (23.11.) przed 19.00. Zastępy z całego powiatu, jedne po drugich ruszały na miejsce. Jak przekazał nam oficer prasowy raciborskiej komendy PSP, bryg. Roland Kotula, do 7.30 łącznie w akcję zaangażowanych było z jednostek OSP 26 zastępów, z PSP w Raciborzu - 2 zastępy gaśnicze.

Zasadniczo działania jeszcze się nie zakończyły, trwa dogaszanie tego pożaru, to mozolna i długotrwała robota, ponieważ wewnątrz tej wiaty znajdowało się około 3 tys. bali ze słomą. Teraz są one wywożone i dogaszane. Działania będą realizowane jeszcze co najmniej przez kilka godzin - przekazuje dowódca raciborskiej JRG, bryg. Roland Kotula.

Wyjaśnia również, że nie wszystkie zastępy działały naraz.

W nocy, nad ranem i nadal, część jednostek OSP jest sukcesywnie podmieniana świeżymi, tak żeby mogli strażacy odpocząć, uzupełnić paliwo w pojazdach. W nocy na miejscu była grupa operacyjna z Komendy Powiatowej PSP w Raciborzu z komendantem bryg. Jarosławem Ceglarkiem na czele.

Przypuszczalna przyczyna pożaru na razie nie została ustalona. Strażacy analizują przebieg pożaru i możliwe źródła pojawienia się ognia. 

Wcześniej pisaliśmy: Potężny pożar w Budziskach

Sprawdź także: Ogromny pożar w Budziskach. Rolnik szacuje, że stracił około 1,6 mln złotych [ZDJĘCIA]

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].