Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W Sławikowie stworzono klomb kwiatowy. Efekty zobaczymy w przyszłym roku [ZDJĘCIA]

To kolejny działanie, którego podjęła się Fundacja Gniazdo, dążąca do zmian w Sławikowie przy tamtejszym pałacu.

W Sławikowie stworzono klomb kwiatowy. Efekty zobaczymy w przyszłym roku [ZDJĘCIA]
Akcję nasadzeń przeprowadzono w sobotę 19 listopada (fot. Fundacja Gniazdo)

- Spotkaliśmy się na dziedzińcu pałacowym, aby móc wspólnie stworzyć cudowny klomb pełen róż i azalii, który będzie cieszył oko wiosną i latem przyszłego roku - poinformowała fundacja na Facebooku. Wyjaśniono, że działanie wsparli: Nadleśnictwo Rudy Raciborskie i Agromax Racibórz, natomiast projekt przygotowały pracownice Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu.

O tym, że przy pałacu powstanie klomb informowaliśmy w artykule zapowiadającym wówczas kolejny, a obecnie już miniony sezon dla tego miejsca – Prace porządkowe odsłoniły kolejne tajemnice o pałacu w Sławikowie. Teren otworzy się w maju, co przygotowano dla zwiedzających?

Kwiaty zasadzono po prawej stronie pałacu, stojąc na wprost obiektu. - Chcemy tutaj wprowadzić zieleń, bo nie jesteśmy tylko za wycinaniem, ale i za jej wprowadzaniem. Przywrócimy tutaj rośliny, które kiedyś rosły - mówił nam wówczas Artur Osak. Dodał, że w ten sposób wzbogacony zostanie wygląd dziedzińca.

Ludzie

Artur Osak

Radny gminy Rudnik.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].