Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

20 listopada oddaj krew ze strażakami w Turzy Śląskiej i Krzyżkowicach [ZAPOWIEDŹ]

Regionalne centra krwiodawstwa apelują o oddawanie krwi. Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy KWK "Anna" w Pszowie wraz ze strażakami OSP Turza Śl. oraz OSP Krzyżkowice zapraszają na akcje krwiodawcze w najbliższą niedzielę , tj. 20 listopada 2022 r.

20 listopada oddaj krew ze strażakami w Turzy Śląskiej i Krzyżkowicach [ZAPOWIEDŹ]
Strażacy zachęcają do oddania krwi foto podglądowe /nowiny archiwum

W Krzyżkowicach akcja odbędzie się w salkach katechetycznych obok kościoła NSPJ (Pszów - Krzyżkowice, ul. Armii Krajowej 31). Rejestracja dawców odbędzie sie od 8.30 do 12.30.

W Turzy Śląskiej akcja będzie w salkach parafialnych lub w ambulansie RCKiK przy Sanktuarium MB Fatimskiej. Rejestracja dawców od 9.00 do 12.00.

- Zapraszamy zdrowe osoby w wieku 18 -65 lat (nowi dawcy 60) do ratowania razem z nami zdrowia i życia. Dawca powinien posiadać przy sobie dokument tożsamości, być po lekkostrawnym, ubogim w tłuszcze posiłku. Już co najmniej dzień przed oddaniem krwi powinien pić dużo płynów, najlepiej słodkich. 24 godziny przed oddaniem nie powinno się spożywać napojów alkoholowych. Podczas akcji obowiązuje reżim sanitarny (maseczki) - informują organizatorzy - Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK przy KWK „Anna” w Pszowie.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].