Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

20 tys. nowych kwiatów w jastrzębskim Parku Zdrojowym

W Parku Zdrojowym rozpoczęło się wielkie sadzenie roślin cebulowych. Posadzonych zostanie w sumie 20 000 sztuk.

20 tys. nowych kwiatów w jastrzębskim Parku Zdrojowym
Rośliny wybrano w ten sposób, aby czas kwitnienia był stosunkowo długi. Fot. www.jastrzebie.pl

- Będzie to 10 000 niskich odmian takich jak cebulica syberyjska w kolorze niebieskim, oraz wyższych: 5 000 białych śnieżyc i 5 000 żółtych narcyzów Tete-a-Tete. Niebieskie, niższe kwiaty wiosną będą tłem dla wyższych białych i żółtych. Rośliny wybrano w ten sposób, aby czas kwitnienia był stosunkowo długi, bo od kwietnia do czerwca. Cebulki są sadzone w grupach po 150 sztuk. W sumie Jastrzębski Zakład Komunalny nowymi nasadzeniami zagospodaruje trzy pola o powierzchni 800 m2 - informują urzędnicy na stronie www.jastrzebie.pl

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Trynkiewicz (46.134. * .250) 20.11.2022 14:14

lubię placki i hild

~Laubfall (146.185. * .212) 18.11.2022 17:08

Teraz sadza, kiedy zalamanie pogody i mroz nadchodzi?
Chyba ich pogielo.

~KIBOL (5.172. * .252) 18.11.2022 11:50
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem