Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Droga Lekartów-Pietrowice Wielkie doczeka się w końcu remontu? W powiecie szacują, że inwestycja pochłonie ponad 15 mln złotych

- Jesteśmy w trakcie przygotowania założeń - mówił na ostatniej sesji rady gminy wójt Pietrowic Wielkich Andrzej Wawrzynek o remoncie drogi powiatowej Lekartów-Pietrowice Wielkie. Nawiązał w ten sposób do spotkania, które odbył z przedstawicielami powiatu raciborskiego. Decydenci liczą na środki z Polskiego Ładu.

Droga Lekartów-Pietrowice Wielkie doczeka się w końcu remontu? W powiecie szacują, że inwestycja pochłonie ponad 15 mln złotych
Mieszkańcy o remoncie tej drogi mówią od lat (fot. Google Maps)

- Na podstawie tych założeń zostanie później opracowana dokumentacja - tłumaczył wójt. To oczekiwana sprawa przez mieszkańców, którzy od lat proszą o modernizację tej arterii.

Nawiązanie do tego tematu odnajdujemy w protokole z posiedzenia Zarządu Powiatu Raciborskiego. Napisano tam, że skarbnik Roman Nowak zwrócił uwagę, że do Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Raciborskiego na lata 2022 – 2032 dopisano dwa zadania drogowe. Jedno dotyczy właśnie tej drogi. „Przebudowa drogi powiatowej nr 3505 S Lekartów - Pietrowice Wielkie pomiędzy drogami wojewódzkimi nr 916 i 416”, czyli od zjazdu za torami w Pietrowicach Wielkich do wylotu na drogę Racibórz-Pietraszyn ma kosztować 15 080 000 zł. Zadanie ma zostać sfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład, a także środków otrzymanych od prywatnego przedsiębiorcy oraz dotacji przekazanej przez Gminę Pietrowice Wielkie - czytamy*.

Wójt Wawrzynek ma świadomość, że remont drogi jest bardzo potrzebny. Jednocześnie zwraca uwagę na pracowników Eko-Okien, którzy jadąc do pracy lub z niej wracając, wybierają m.in. tę trasę.

- Mam nadzieję, że otrzymane środki pozwolą odpowiednio przebudować i załatwić te wszystkie sprawy, które były poruszane czy to na spotkaniach w Cyprzanowie, Lekartowie i Pietrowicach Wielkich. Tak, aby droga służyła nie tylko kierowcom, ale też naszym mieszkańcom - podkreślił.

*Drugim zadaniem, o którym mowa w protokole, jest przebudowa drogi powiatowej nr 3546S od skrzyżowania z ul. Wiejską w Babicach do granicy z Powiatem Rybnickim, o wartości 2 080 800,00 zł. Okres realizacji w latach 2022-2023. Zadanie ma zostać sfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład oraz dotacji otrzymanej z Gminy Nędza.

Ludzie

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].