Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Trop zawiódł ich do Rybnika. Śledczy Straży Granicznej zabezpieczyli kontrabandę wartą milion złotych

Funkcjonariusze Wydziału Operacyjno-Śledczego Karpackiego Oddziału Straży Granicznej (KaOSG) ujawnili w Rybniku znaczne ilości wyrobów tytoniowych oraz zatrzymali dwóch obywateli Polski. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby ponad 1 137 000 zł.

Trop zawiódł ich do Rybnika. Śledczy Straży Granicznej zabezpieczyli kontrabandę wartą milion złotych
Wartość nielegalnego towaru oszacowano na 811 000 zł. / fot. Straż Graniczna

Mężczyźni w wieku 53 i 29 lat zostali zatrzymani w związku z przewożeniem wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skarbowej. W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych w Rybniku zabezpieczono prawie 111 kg suszu roślinnego w postaci liści tytoniu.

Dodatkowo ujawniono maszynę tnącą wraz z taśmociągiem i śladowymi ilościami tytoniu, wagę elektroniczną oraz opryskiwacz ogrodowy z bezbarwną cieczą.

Przeszukano również znajdujący się na miejscu zdarzenia samochód typu bus marki Peugeot. W pojeździe ujawniono i zabezpieczono 53 kostki o łącznej wadze prawie 1,5 tony suszu roślinnego w postaci liści tytoniu.

Wartość nielegalnego towaru oszacowano na 811 000 zł. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, z tytułu uszczupleń akcyzowych Skarbu Państwa straciłby ponad 1 137 000 zł.

Zatrzymanym mężczyznom zostały przedstawione zarzuty za popełnienie przestępstwa z art. z art. 65 par. 3 Kodeksu karnego skarbowego. Obaj przyznali się do zarzucanych im czynów. Dalsze czynności w sprawie prowadzone będą pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rybniku.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].