Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wojskowa Gra Terenowa. Czyli jak aktywnie spędzić 11 listopada [ZAPOWIEDŹ]

Święto Niepodległości to nie tylko oficjalne uroczystości. 11 listopada można świętować w nietypowy sposób. Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza na Wojskowe Gry Terenowej. Jedna z takich gier odbędzie się w województwie śląskim.

Wojskowa Gra Terenowa. Czyli jak aktywnie spędzić 11 listopada [ZAPOWIEDŹ]

Wojskowe gry terenowe to zawody społeczno-obronne, które odbędą się w okolicy jednostek wojskowych, miejsc pamięci oraz skwerów i placów miast. Zawody odbędą się w każdym województwie. Celem tak pomyślanej zabawy jest promowanie postaw patriotycznych i obronnych, przeżycie obchodów Narodowego Święta Niepodległości w połączeniu z dbałością o zdrowie społeczeństwa oraz promocja służby wojskowej.

Wśród konkurencji zaplanowano m.in. naukę maskowania, składania i rozkładania broni, rzutu granatem czy budowy schronienia.

Konkurencje w ramach wojskowych gier terenowych będą miały charakter zespołowy. Zgłoszone drużyny to maksymalnie 5-osobowe grupy. Mogą to być grupy przyjaciół, reprezentacje klas mundurowych, organizacje proobronne, rodziny. Udział drużyn jest całkowicie bezpłatny. Jedyne co trzeba zrobić przed startem, to zarejestrować się.

Start o godzinie 10.00, bez względu na warunki atmosferyczne. Z uwagi na temperaturę, ale i uwzględniając charakter zawodów, warto zadbać o odpowiedni ubiór (sportowe buty, długie spodnie, kurtka/bluza, czapka, rękawiczki). Koniec zawodów jest planowany o godz. 16.00.

W województwie śląskim Wojskowa Gra Terenowa odbędzie się w Lublińcu, natomiast w wojewódzwie opolskim w Brzegu.

Informacje na temat lokalizacji w Lublińcu

Oto wykaz wszystkich lokalizacji, w których odbędą się wojskowe gry terenowe:

- dolnośląskie - Lubań

- kujawsko pomorskie - Toruń

- lubelskie - Chełm

- lubuskie - Gorzów Wielkopolski

- łódzkie - Zgierz

- małopolskie - Zakopane

- mazowieckie - Nowe Miasto nad Pilicą

- opolskie - Brzeg

- podkarpackie - Stalowa Wola

- podlaskie - Kolno

- pomorskie - Malbork

- śląskie - Lubliniec

- świętokrzyskie - Jędrzejów

- warmińsko-mazurskie - Giżycko

- wielkopolskie - Jarocin

- zachodniopomorskie – Stargard

Więcej informacji na: https://wcrrybnik.wp.mil.pl/pl/articles6-aktualnosci/zapraszamy-na-wojskowa-gre-terenowa/

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].