Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uczniowie z Rybnika chcą podbić świat biznesu. Wymyślili drona do sadzenia roślin

Flagowymi produktami firmy będą urządzenia pod nazwą Dronosiewność zajmujące się sadzeniem drzew oraz roślin w trudnych warunkach terenowo pogodowych, ich nawożeniem oraz inspekcją po upływie czasu. Z takim pomysłem Marek Gojny i Tomasz Szczotok wygrali pierwszą edycję konkursu Rybnicki biznesplan.

Uczniowie z Rybnika chcą podbić świat biznesu. Wymyślili drona do sadzenia roślin
Konferencja „Rybnik dla biznesu”, która odbyła się 3 listopada, była okazją do rozstrzygnięcia pierwszej edycji konkursu Rybnicki biznesplan. (fot. UM w Rybniku)

Konferencja „Rybnik dla biznesu”, która odbyła się 3 listopada, była okazją do rozstrzygnięcia pierwszej edycji konkursu Rybnicki biznesplan, adresowanego do młodzieży uczącej się w liceach, technikach i szkołach branżowych I stopnia. 

Jak przekazuje rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Rybniku Agnieszka Skupień, celem organizowanego po raz pierwszy konkursu Rybnicki biznesplan jest popularyzacja wiedzy na temat przedsiębiorczości, promowanie przedsiębiorczości i innowacyjności wśród uczniów szkół ponadpodstawowych w Rybniku, a także pobudzenie aktywności w kierunku zakładania i prowadzenia działalności gospodarczej. - W przyszłym roku planowana jest kolejna edycja konkursu, już teraz zachęcamy firmy z Rybnika do współpracy przy przygotowaniu atrakcyjnych nagród dla laureatów przyszłych edycji - zapowiada.

Kto wygrał?

  • Zwycięzcami konkursu - laureatami I miejsca zostali Marek Gojny i Tomasz Szczotok z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku. Ich praca pt. DaSky Technology to połączenie technologii dronowej ze sztuczną inteligencją. DaSky Technology, to firma rozwiązująca nie tylko problemy teraźniejszości, ale także przyszłości. To połączenie technologii dronowej ze sztuczną inteligencją. Flagowymi produktami firmy będą urządzenia pod nazwą Dronosiewność zajmujące się sadzeniem drzew oraz roślin w trudnych warunkach terenowo pogodowych, ich nawożeniem oraz inspekcją po upływie czasu. Urządzenie będzie w stanie w krótkim czasie wykonać przelot kontrolny analizując teren oraz samoczynnie wybierając miejsca idealne do sadzenia.
  • Drugie miejsce zajęli Mateusz Kasparek i Tomasz Niemczyk z Zespołu Szkół Technicznych i ich przedsięwzięcie nazwane Zicherongi. Działalność firmy Zicherongi polegać będzie na wykonywaniu wszelkich instalacji elektrycznych wraz z automatyką domową w zakresie montażu, naprawy, konserwacji, wymiany i rozbudowy instalacji elektrycznych z rozszerzeniem o inteligentne domy, a następnie włączenie na rynek aplikacji mobilnej do sterowania poszczególnymi komponentami, która będzie zawierać obsługę techniczną.
  • Laureatkami trzeciego miejsca zostały Julia Osika i Weronika Kamińska z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych i ich Rybnicki biznesplan – DogCafe. Misją firmy DogCafe jest przybliżenie ludziom problemu bezdomności zwierząt. Poza możliwością napicia się kawy DogCafe będzie oferowało towarzystwo psów potrzebujących miłości człowieka. Kawiarnia będzie posiadała swoją stronę internetową, na której będzie można dowiedzieć się, jacy podopieczni polecają się w kawiarni do adopcji, ale także wesprzeć finansowo poprzez wirtualną adopcję.

Ludzie

Agnieszka Skupień

Rzecznik prasowy Urzędu Miasta Rybnik.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~ikol (46.223. * .251) 09.11.2022 10:24

Nie wiedziałem, że na hokus-pokus-preparatus potrzebny jest jakiś biznesplan.