Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Polsat News przyjechał do Raciborza. Transmitował sprzątanie bulwarów nad Odrą [ZDJĘCIA]

Najpierw wysprzątano ze śmieci i zamieciono teren bulwarów nad Odrą, a następnie wykopano dziury i zasadzono szpaler kilkudziesięciu sadzonek jarzębiny. Wszystko pod okiem kamer. 

Polsat News przyjechał do Raciborza. Transmitował sprzątanie bulwarów nad Odrą [ZDJĘCIA]
Całą akcję transmitowała stacja Polsat News. (fot. UM w Raciborzu)

6 listopada wspólnymi siłami mieszkańców i służb miejskich wysprzątano ze śmieci i zamieciono teren bulwarów nad Odrą od strony Bosacza, a następnie wykopano dziury i zasadzono szpaler kilkudziesięciu sadzonek jarzębiny, które dostarczyło Nadleśnictwo Rudy Raciborskie. Przedsięwzięcie odbyło się w ramach projektu "Czyste Zielone Miasta".

W akcji udział wzięli wolontariusze z Rady Seniorów Miasta Racibórz, Młodzieżowej Rady Miasta Racibórz, Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Raciborzu, Śląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Raciborzu, Unii Racibórz oraz pracownicy Urzędu Miasta Racibórz, OSiR Racibórz, Przedsiębiorstwa Komunalnego w Raciborzu i Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu, a także "niezrzeszeni" mieszkańcy Raciborza. 

Teren, na którym dokonano nasadzeń, w przyszłości ma być zagospodarowany na ścieżki spacerowe i stanowić będzie naturalne przedłużenie Parku Zamkowego (trwa procedura uzyskania stosownych zgód od Wód Polskich). Całą akcję transmitowała stacja Polsat News.

Projekt "Czyste Zielone Miasta" powstał z inicjatywy Stowarzyszenia Program Czysta Polska, a jego głównym celem jest działanie w kierunku zmiany nieco zaniedbanych zakątków polskich miast na czyste i zielone. Działania podejmowane w ramach projektu mają na celu edukację i aktywizację mieszkańców w kierunku dbania o zielone przestrzenie swojej okolicy.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Hmm (89.151. * .39) 07.11.2022 23:20

Skąd ta nowa pisownia - " Bosacza"? Chyba powinno być - " od strony Bosackiej"?